Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bakan Ersoy'dan enerji desteği açıklaması!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tiyatrocularla bir araya geldikten sonra açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Bakan Ersoy'dan enerji desteği açıklaması!
25 Şubat 2022 - 14:09
Reklam
İstanbul Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) Süha Uygur, Mert Fırat, Ragıp Ertuğrul, Volkan Severcen, Ahmet Yenilmez gibi tiyatrocuların da katıldığı toplantıda 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü değerlendirmesi yapan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy toplantının ardından tiyatrocularla birlikte basının karşısına geçti.

Dünya Tiyatrolar Günü'nü Türkiye'nin 81 ilinde sergilenecek performanslarla kutlayacaklarını ifade ederek sadece 27 Mart'ta değil 26 Mart da dolu dolu geçsin istediklerini ve özel tiyatrolara da bir talepte bulunduklarını dile getirdi. Artan fatura maliyetlerinin ardından tiyatroculardan gelen talep doğrultusunda özel salonları işleten tiyatrolara enerji desteği de vereceklerini kaydeden Bakan Ersoy şöyle devam etti:


''Arkadaşlarımızdan gelen bir talep vardı. Biz de bakanlık olarak uygun görüyoruz. Özellikle bu yıl özel salonlarımıza enerji desteği vermek istiyoruz. Özel salon işleten tiyatrolarımıza destek vereceğiz. Nasıl bir çalışma yapacağımızı onlarla paylaştık. Onlardan da gelen fikirleri alarak özel tiyatrolarımızın salonlarına enerji desteği vereceğiz. Sosyal medyada çok konuşuluyor 65 yaş üzeri ile ilgili tiyatrolara kısıtlama getirildi mi diye? Tamamıyla koronavirüs ile ilgili bir çalışmadır bu. Vaka sayılarının çok artması sebebiyle devlet tiyatrolarımızda böyle bir karar aldık. Bu geçici bir uygulama. Şu anda zaten vaka sayıları düştü. 1 Mayıs'a kadar herhalde bu uygulamaya son verilecektir.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum