Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Selde ağır bilanço! Otel bloğu yıkıldı

Geçen sene meydana gelen sel felaketinden çıkarılmayan dersler Batı Karadeniz’de yeniden kendisini gösterirken beş gündür sağanak yağışa teslim olan bölgede sel suları önüne geleni sürükledi.

  • Reklam
Selde ağır bilanço! Otel bloğu yıkıldı
29 Haziran 2022 - 02:43
Reklam
Yoğun yağışa bağlı olarak meydana gelen sel felaketinde kentlerdeki son durum gün ağarınca ortaya çıkarken Kastamonu ve Düzce’de 2 kişi sel sularına kapıldı Azdavay ilçesine bağlı Derelitekke köyünde dere yatağında bulunan bir ev ve cami sel sularına kapılarak yıkıldı.

Kastamonu'da 170 ihbar alındığını ve 130 vatandaşın tahliye edildiğini açıklayan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Küre İkizciler Köyünde 22 yaşında Recep Bakırcı isimli vatandaşın kayıp olduğunu, 180 vatandaşın öğrenci yurtlarında, otellerde misafir edildiğini belirterek enerji sıkıntısı yaşanan köy sayısının 31, 118 köye de ulaşılamadığını söyledi.


Bununla birlikte Düzce'de sel sularının yarattığı tahribatı gidermek için çalışma yapan iş makinesi devrilirken iş makinesinin operatörü Okan Bayrak da sel sularına kapıldı. İnşaat halindeki termal otelin bir bloğu yıkıldı, iki köyü birbirine bağlayan 1 buçuk metrelik yol sel sularıyla kaplandı. Selin vurduğu termal otelin, 3 ay sonra hizmete başlayacağı öğrenildi. Karabük'ün Yenice ilçesine bağlı Güneyköy’de, selde 2 katlı bir bina yıkıldı, 3 katlı bina yan yatarken Kozcağız beldesindeki Kozcağız Barajı'nın tahliye tünellerinden sular bırakıldı. Kavaklık Mahallesinde gece sular yükselirken, Kemal Ünal adlı yurttaşa ait 4 katlı bina çöktü. Mahallede bulunan 10 ev tahliye edildi, 50 iş yeri ve evi su bastığı belirtildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum