• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bakan Nebati'den Rus turist ve turizm hedefi açıklaması!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Rus turist ve Türkiye'nin turizm hedeflerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Bakan Nebati'den Rus turist ve turizm hedefi açıklaması!
26 Nisan 2022 - 12:13
Reklam
Reklam
Türkiye'nin 2022 yılında turizmde 45 milyon turist hedefi olduğunu açıklayan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, otelleri iki ay kapatanların olduğunu ve beklentilerin çok yüksek olduğunu söyledi.

Türkiye'nin turizmde ana pazarı konumunda olan Rusya'nın Ukrayna'yı işgali sonrasında Visa ve Master ödeme sistemlerinin Rusya'ya yaptırım çerçevesinde hizmetlerini durdurduğunu ve karar sonrasında Rus turistlerin bu kartlar ile yurt dışında harcama yapamadığını hatırlatan Bakan Nebati konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:


''Rusya'nın Mir sistemi var. Mir Kart çok iyi bir şekilde kullanılıyor. Türkiye'de Mir Kart kullanan işletmelerin oranı yüzde 15'lerde, şimdi bankalar hızlı bir şekilde dağıtım yapıyorlar. Sıkıntı olmayacak.''


Nisan ayında otellerdeki doluluk oranının yüzde 68 civarında olduğunu, Mayıs ayında doluluk oranının yüzde 92 olacağını kaydeden Bakan Nebati Mayısta İstanbul'da otellerde yer bulunamayacağını, turizm ile beklentilerinin çok iyi olduğunu ve 45 milyon turist, 35 milyar dolar hedefinin geçileceğine inandığını söyledi.


Bununla birlikte Türk Hava Yolları'nın sitesindeki bilet alım sisteminde geçerli olan para birimleri arasına ruble eklenmiş Türkiye’ye gelecek olan Rus turistler bu şekilde kendi para birimlerini kullanarak Türkiye’ye geliş için uçak bileti almaya başlamıştı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum