Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bakan Soylu'dan Ramazan Bayramı ve vaka sayısı açıklaması

Kars Güvenlik Toplantısı'na katılan ve tam kapanma dönemine ilişkin değerlendirmede bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ramazan Bayramı ile ilgili açıklama yaptı.

Reklam
Bakan Soylu'dan Ramazan Bayramı ve vaka sayısı açıklaması
09 Mayıs 2021 - 21:55
Toplantının basına açık bölümünde konuşan ve tam kapanma dönemine ilişkin değerlendirmede bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önlemler için tüm denetim mekanizmalarıyla sahada olduklarını vurguladı.

Cumartesi ve pazarların kısıtlandığı hafta içi 19.00'da başlayan kısıtlamanın olduğu salgınla mücadele konusunda bir adım daha atıldığını belirten İçişleri Bakanı Soylu şunları söyledi:

''Sağlık Bakanlığının, Bilim Kurulu'nun önerdiği tedbirlerle, denetim mekanizmalarımız, valiler, kaymakamlar, güvenlik güçlerimizin sahada olduğu hep birlikte önemli bir süreci başlattık. Amacımız vakaların artmaması ve sağlıksız ortamın yaşamı etkilememesi için vaka oranlarını düşürmekti. Öncelikle geldiğimiz nokta 63 binden 18 bine. Milletimizin yapmış olduğu büyük fedakarlıkla rakamlar inmiş durumda. Hastaneler, yoğun ünitelerinde bu rakamlar çok net açık ortadadır.''

Mutasyonun oluşturduğu yeni ivmenin endişelendirdiğini ancak gelinen noktada Türkiye'nin her tarafında şehir giriş çıkışlarında, ana arterlerde tüm denetimleri kesintisiz olarak devam etiğini belirten Bakan Soylu şöyle devam etti:

''Ramazan Bayramı yaklaşıyor. Milletimizden bir fedakarlık daha bekliyoruz. Bu hastalık temasla bulaşıyor. Bunu hep beraber biliyoruz. Bayram hepimizin bayramı ve geleceğimizde daha güzel bayramlar yaşamak için kurallara uymalıyız, tedbirlere uymalıyız. Tedbirlerin bize salık verdiği tüm adımları harfiyen yerine getirmeliyiz. Aksi takdirde eğer bayramlarda kurallara uymazsak ifade etmek gerekir ki karşılaştığımız bu musibetin ağırlığı üzerimizden kalkmaz. Çok fazla şey istediğimizin bilinci içindeyiz, çok büyük fedakarlık yaptıklarının bilinci içindeyiz. Ama önce sabır, sonra bayram diyoruz. Sabretmeliyiz, bayramda da sabretmeliyiz.''


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum