Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bir gurbetçi ailenin daha 5 yıldızlı otelde tatil hayali suya düştü! Profesyonelce kandırıldık

Yaz sezonunun başlamasıyla birlikte artan sahte web siteleri ile tatil dolandırıcılığı haberlerine bir yenisi daha eklendi.

Reklam
Bir gurbetçi ailenin daha 5 yıldızlı otelde tatil hayali suya düştü! Profesyonelce kandırıldık
15 Temmuz 2021 - 09:42
Reklam
Almanya'nın Berlin şehrinde 2 çocuğu ile birlikte yaşayan ve turizmin başkenti Antalya'da tatil planı yapan Hasan ve Sevgi Bekar hayatının şokunu yaşadı.

İnternetten otelleri araştıran Bekar ailesi, tavsiye üzerine karar verdikleri 5 yıldızlı bir otel ile görüşmeler yaparak, 13 günlük tatil için 2 bin 720 Euro (yaklaşık 28 bin TL) ödemeyi kabul etti. Telefondaki kişinin ödeme konusunda ısrarı sonrası parayı verilen hesap numarasına yatıran aile, dekont gönderdikten sonra rezervasyonlarını tamamlandığını düşünerek tatil gününü beklemeye başladı.

Tatil işlemlerini yapan ve kız kardeşinin uyarısı sonrası otel ile iletişime geçerek rezervasyonlarının olmadığını öğrenen Sevgi Bekar Türkiye'ye gelir gelmez soluğu Emniyet Müdürlüğü'nde aldıklarını söyledi.

İlk olarak tavsiye üzerine oteli bulduklarını ve çok hoşlarına gittiğini ve otelin sitesine girdiğinde de bir çok iyi yorum sonrası işlem yapmak istediğini belirten Sevgi Bekar şunları söyledi:

''Sayfadaki iletişim numarasından görüşme sağladım, onlar da geri dönüş yaptılar. Profesyonel sayfa görünüyordu, 5 bin kişi yanlış yapamaz diye düşündüm. Ateş bey diye bir isim inanılmaz sempatikti, 45 dakika konuştuk ikna ettiler. Acele ettiler, profesyonel şekilde beni kandırdılar ama ben anlamadım. Hemen dekont istediler ama yüklü bir miktardı. Kız kardeşim bizimle gelmek istedi. 3 gündür ulaşamıyorum dedi. Oteli aradım, otel görevlisi de şaşırdı böyle bir rezervasyon yok dedi. 2 bin 720 Euro yatırdık. Şikayetçi olduk ama büyük bir ihtimal parayı alamazsınız dediler. Ekstra bir tatil bütçemiz de yok.''

Kendileri gibi otel rezervasyonu yapmak isteyen fakat dolandırılan kişilerin internette yorumlarını okuyan Sevgi Bekar, 27 kişinin daha dolandırıldığı yorumları üzerine bankanın işlemleri durdurduğunu söyledi.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum