• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Anex Tour'un sahibi olduğu ATG Hotels, otellere çöktü! Neşet Koçkar'dan tehditler

Veli Çilsal’ın Aydın'ın Didim ilçesinde bulunan ve Anex Tour'un sahibi olduğu ATG Hotels tarafından işletilen otellerine silahlı kişiler tarafından el konulduğunu açıklaması polisi harekete geçirdi.

  • Reklam
Anex Tour'un sahibi olduğu ATG Hotels, otellere çöktü! Neşet Koçkar'dan tehditler
15 Temmuz 2021 - 07:44
Reklam
Reklam
Reklam
Anı Tur'un sahibi Veli Çilsal, Aydın'ın Didim ilçesindeki iki otelini Anex Tour'un sahibi olan Neşe Koçkar ve Neşet Koçkar'ın sahibi olduğu ATG Hotels'e kiraladı.

Firma otel işletmesini iki ay sonra yönetim kurulu başkanvekilliğini Kazım Serdar Arpacı'nın yaptığı Egex Turizm firmasına devretti. İşyeri açma ve çalıştırma ruhsatı alan Egex Turizm, tüm hazırlıklarını tamamlayıp oteli faaliyete geçireceği sırada kira sözleşmesinin otelle ilgili haklarını devreden ATG Hotels tarafından tek taraflı feshedilmesiyle şok yaşadı. İşlemin hukuksuz olduğu gerekçesiyle Egex Turizm yetkilileri ve otelin sahibi Veli Çilsal, savcılığa suç duyusunda bulunurken rezervasyon yaptıkları otele gelen 39 tatilcinin tesislere girişine engel oldukları ileri sürüldü.


Yaşanan bu gelişmelerin sonrasında Veli Çilsal ve EGEX Turizm yetkilileri tarafından yapılan açıklamaların basında yer alması sonrasından haberleri ihbar kabul eden Didim Savcısı'nın talimatı ile Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Güvenlik Şube Müdürü ile birlikte 7 sivil polis otelde güvenlik uygulaması yaptı.


Otelin içerisindeki mal sahibi, işletmeci ve personelin yanı sıra otelin önünde bekleyen bazı kişilerin üstlerini arayan ve kimlik kontrolü gerçekleştiren ekipler, yapılan uygulamayı tutanak altına alarak otelin işletmecilerinden özel güvenlik görevlileri tahsisi yapılmasını istediler.

Otellerin önünde bekleyen kişilerin, tatilcilerin girişlerini engellemeleri için ATG Hotels'in sahibi Neşet Koçkar'dan talimat aldıklarını söylediklerini belirten Veli Çilsal konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

''Otelin önünde bekleyen mafya görünümlü bazı kişiler çalışmalara engel oluyor. ATG Hotels'in sahibi Neşet Koçkar'dan talimat aldıklarını açıkça söylüyorlar. Otelin işletmecisi Serdar Arpacı'yı da bizim karşımızda yer alırsan, senin için iyi olmaz diye tehdit etmişler. Biz hukuka saygılıyız. Bu işin hukuksal olarak çözülmesini ve otellerin turizme açılmasını istiyoruz. ATG Hotels kira sözleşmesinden kaynaklanan 20 milyon lirayı da ödemedi.''

Otelin güvenliğini sağlamak için özel güvenlik firmasıyla anlaştıklarını, prosedürler nedeniyle özel güvenlik personelinin göreve başlayamadığını dile getiren Çilsal açıklamasının devamında şunları söyledi:

''Otellerimi işleten firma, anlaştığı özel güvenlik firmasıyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü'ne müracaat yaptı. Ancak bekleme süresi varmış. Biz otel için geçici güvenlik personeli istedik. Henüz talebimize yanıt alamadık. Bir an önce otelin güvenliğinin sağlanması gerekiyor. Çünkü burada kimsenin can güvenliği yok. Otelin önünde bekleyen mafya görünümlü kişilerin araçlarında silah bulundurduğuna gözlerimizle şahit olduk. Aydın Valisi Hüseyin Aksoy'a çağrıda bulunuyorum, bu olaya el koyun. Kim olduğu belirsiz kişilerin otellerimizi elimizden almalarına engel olunması için Vali Aksoy'un devreye girmesini bekliyoruz.''

Yaşanan gelişmelerden dolayı mağdur olduklarını, alt işletmeci şirket olarak otelin işletmesini devraldıklarını ancak şu an iş yapamadıklarını söyleyen EGEX Turizm Yönetim Kurulu Başkanvekili Kazım Serdar Arpacı, otellerinin önünde bekleyen kişiler yüzünden tesisin kapalı olduğunu, içeri personel dahi alamadıklarını yaşadıklarını mağduriyetten dolayı da haklarını arayacaklarını söyledi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum