Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bir İngiliz tur operatörü daha iflas etti!

Tün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından en çok etkilenen sektörlerin başında gelen turizmde iflas dalgası devam ediyor.

  • Reklam
Bir İngiliz tur operatörü daha iflas etti!
18 Mart 2022 - 16:18
Reklam
Bir çok ülkede başta tur operatörleri, seyahat acentaları, konaklama tesislerinde koronavirüs salgınından dolayı getirilen seyahat kısıtlamalarına bağlı olarak iflaslar hız kesmeden devam ediyor.

Birleşik Krallık Sivil Havacılık Otoritesi (CAA), Tango Tours ve Teithiau Tango markaları altında faaliyet gösteren Galler merkezli Aberystwyth isimli tur operatörünün faaliyetinin durdurulduğunu doğrularken CAA tarafından yapılan açıklamada iflasdan etkilenmiş olabilecek müşterilerden sabırlı olmalarını isterken şirketin tur operatörlerinin veya havayollarının iflası durumunda tüketicileri koruyan tazminat fonu olan bir sertifika olan ATOL tarafından korunduğunu vurguladılar.


Birkaç yıldan beri yaşanan tur operatörleri iflaslarının pandemi ortamında arttığı İngiltere'de aralarında Pax, Uni-Travel, Tucan, Flash Pack, Bird Holidays, Travel the Unknown, Strandtown, Fleetway ve Specialist Leisure Groupun da olduğu tur operatörleri iflas etti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum