Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngiltere uluslararası seyahatler ile ilgili yeni kararını açıkladı

Türkiye'nin turizmde önemli pazarlarından İngiltere'de hükümet Covid-19 önlemleri kapsamında yaklaşık iki yıldır uygulanan seyahat kısıtlamaları ile ilgili yeni kararını açıkladı.

  • Reklam
İngiltere uluslararası seyahatler ile ilgili yeni kararını açıkladı
18 Mart 2022 - 12:08
Reklam
Ülkede Covid-19 önlemleri kapsamında yaklaşık iki yıldır uygulanan seyahat kısıtlamalarının kaldırdığı açıklanırken İngiltere Ulaştırma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, söz konusu seyahatlerle ilgili bazı acil durum önlemlerinin askıda olduğunu, böylece virüsün yeni varyantlarının yayılmasını engellemek için hızlı ve orantılı yanıt verileceğii ifade edildi.

İngiltere hükümeti tarafından alınan karar doğrultusunda uygulanacak yeni düzenlemeye göre, seyahat etmek isteyen ancak Covid-19 aşısı olmayan yolcuların test yaptırma ve seyahat öncesi kalacakları adresi beyan etmeleri zorunluluğu kaldırılırken İngiltere Başbakanı Boris Johnson geçen ay yaptığı açıklamada Covid-19 testi pozitif çıkan kişilerin kendilerini tecrit etmesine yönelik yasal zorunluluk dahil mevcut tüm Covid-19 kısıtlamalarının kademeli kaldırılacağını ifade etmişti.


Pandeminin başında yaklaşık iki yıl önce getirilen kısıtlamalarla ilgili olarak seyahat sektörü temsilcileri son kısıtlamanın da kaldırılmasının yeni bir devir başlattığını söylerken İngiltere Havacılıktan Sorumlu Bakan Yardımcısı Robert Courts yaptığı açıklamada''Katlandığımız her şey bu aşamaya ulaşmak içindi ve işe yaradı. Yaptığımız her test, her aşı ve ülke tarafından yapılan her fedakarlık sonunda, iki yılın ardından bürokratik kısıtlamalar olmadan seyahat edebilmemizi sağlayacak.'' ifadelerini kullandı.


Paskalya tatili öncesinde kısıtlamaların kaldırılmasının bilinçli bir seçim olduğu, gelecekte yaşanabilecek yeni Covid-19 dalgalarına karşı planlarının da hazır olduğunu duyurulurken ülkedeki turizm sektör temsilcileri son aylarda rezervasyonlarda büyük bir artış yaşandığını, son kısıtlamaların da kalkmasıyla yeni bir devir açıldığını ve insanlar artık yurt dışındaki arkadaşları ve akrabalarını, dönüşte test yaptırma stresi yaşamadan ziyaret edebileceklerini kaydetti.


İngiltere’de ilk olarak Mart 2020’de halka zorunlu olmayan seyahatlerden kaçınma çağrısı yapılmış, bundan bir yıl sonra da ülkeler farklı renk gruplarına ayrılmış ve bazılarına daha az engel ile seyahat etmeye izin verilmişti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum