Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bir şok daha! Türkiye bir ülkenin daha kırmızı listesine girdi

Ülkede yetkili makamlar tarafından koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında Türkiye'ye seyahatlere bazı kısıtlamalar getirildiği duyuruldu.

Reklam
Bir şok daha! Türkiye bir ülkenin daha kırmızı listesine girdi
16 Mayıs 2021 - 01:00
Türkiye’yi kırmızı listeye aldığını açıklayan ülke, Türkiye’den gelen yolculara karantina uygulanacağını açıkladı.

14 Mayıs’ta Ulusal Acil Durumlar Komitesi tarafından epidemiyolojik risk haritasını güncelleyen Romanya yeni güncelleme ile Türkiye'yi bulaş oranının binde 3’ün üzerinde olduğu kırmızı listeye aldığını açıkladı.

Konuya ilişkin olarak Türkiye'nin Bükreş Büyülelçiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''Ülkemizden Romanya’ya girişlerde vatandaşlarımız SARS-CoV-2 testi sonucuna bakılmaksızın kendi belirledikleri adreslerde karantinaya gireceklerdir. Karantinanın sekizinci gününde uygulanan SARS-CoV-2 testi sonucunun negatif olması halinde karantinaları sonlandırılabilecektir. Bununla birlikte; izin verilen azami kapasitesi 2,4 tondan fazla olan yük taşıtlarının sürücüleri ile sürücü koltuğu dahil 9’dan fazla koltuğu olan binek araçların sürücüleri Romanya’dan 24 saat içinde ayrılacak transit yolcular, sözleşme müzakere etmek ya da imzalamak için Romanya dışına seyahat eden ve bu durumu kanıtlayan bir belge sunabilen, uçağa binmeden (toplu taşıma ile seyahat edenler için) veya ulusal bölgeye girmeden önce (toplu taşıma ile seyahat etmeyenler için) en geç 72 saat önce gerçekleştirilmiş negatif SARS-CoV-2 test sonucu sunabilen iş insanları, SARS-CoV-2’ye karşı ikinci doz aşılanmasının üzerinden 10 gün geçmiş kimseler karantinadan muaf tutulacaktır. Konu hakkında ayrıntılı bilgiye web sitemizdeki ekli dosyadan ulaşılabilmektedir. Saygıyla duyurulur.''


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum