Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bir ülke daha Türkiye'ye seyahat kısıtlaması getirdi!

Ülkede yetkili makamlar tarafından koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında Türkiye'ye seyahatlere bazı kısıtlamalar getirildiği duyuruldu.

Reklam
Bir ülke daha Türkiye'ye seyahat kısıtlaması getirdi!
10 Mayıs 2021 - 14:42
Reklam
10 Mayıs gece yarısı itibarı ile başyalacak seyahat kısıtlamaları kapsamında Türkiye’den Özbekistan'a seyahat edecek yolcuların uçuş öncesinde negatif PCR testi ibraz etme uygulamasına devam edileceği açıklandı.

Bununla birlikte Özbekistan'a varışta ücreti yolcular tarafından karşılanmak üzere havaalanında bir kez daha PCR testi yapılacak.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''Türkiye’den Özbekistan'a gelen yolcuların ülkeye girişte beyan edecekleri adreste veya kalacağı otelde 14 gün karantinaya alınacağı, Özbekistan'da yapılan PCR testinin pozitif çıkması halinde Özbekistan Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı protokollere göre tedavinin başlayacağı, testin negatif çıkması halinde dahi 14 günlük karantinanın devam edeceği bildirilmektedir.''

Alınan yeni kararlar doğrultusunda İstanbul ile Semerkant, Fergana ve Urgenç arasındaki uçuşlar 1 Haziran 2021 tarihine kadar durduruldu ve İstanbul ile Taşkent güzergahındaki haftalık toplam uçuş sayısının da azaltılması planlanıyor.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum