Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bir tarihi han daha otel oluyor

Yerli ve yabancı turistler için bir cazibe merkezi haline getirilmesi beklenen 200 yıllık Tuz Hanı tamamlandıktan sonra butik otel, kafe ve restoran olarak hizmet verecek.

  • Reklam
Bir tarihi han daha otel oluyor
19 Nisan 2021 - 22:45
Reklam
Merkezi Ankara'da bulunan Vilayetler Hizmet Birliği'ne verilecek olan Tuz Hanı'nın kurumsal olarak işletileceği belirtildi.

Tarihte yolcuların konaklama ve ticaret merkezi olarak inşa edilen ve günümüze kadar ayakta kalmayı başaran 200 yıllık Tarihi Tuz Hanı'nın, aslına ve günümüz şartlarına uygun yapılan restorasyon çalışmalarının ardından mimari güzelliğiyle dikkatleri üzerinde toplayacığının belirtildiği Adıyaman Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:


''İl Özel İdaresi tarafından projelendirilerek restorasyon çalışmaları bitirilen Tarihi Tuz Hanı,  ihtişamlı yeni görüntüsü ile butik otel, kafe ve restoran olarak halka hizmet verecek olup, bu sezon ziyaretçilerine kapılarını açıyor. Vali Mahmut Çuhadar ve beraberindeki heyet, restorasyon çalışmaları tamamlanarak kurumsal bir şekilde işletilmek üzere Vilayetler Hizmet Birliği'ne verilen Tarihi Tuz Hanı'nın katlarını gezdi..''


Tarihi Tuz Hanının önümüzdeki günlerde misafirlerini ağırlayacağını dile getiren Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar yaptığı açıklamada şunları söyledi:


''Tarihi han yapılan çalışmalarla ihtişamlı bir görünüme kavuştu.  Bu güzel eseri kurumsal bir şekilde işletmek üzere Vilayetler Hizmet Birliği ile anlaşmaya varıldı. Tuz Hanı içerisinde 73 kişinin konaklayabileceği otel, restoran, kafe ve dış cephede 8 adet dükkan hizmet verecek. Hanın içindeki kafe ve restaurant halkımıza açık olacaktır. Kentimizin tarihi mirasında önemli bir yer tutan Tarihi Tuz Hanı'nın önümüzdeki günlerde tefrişat çalışmalarının tamamlanarak hizmete sunulmasıyla birlikte kadim kent Adıyaman’da yerli ve yabancı turistlerin konaklayabilecekleri bir mekân oluşturulmuş olacak.''


 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum