Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Birol Akman: ''Ankara gri şehir imajından çıkmalı, kültür ve sanatın da başkenti olmalı''

Anadolu Ankara Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Yönetim Kurulu Başkanı Birol Akman, pandemiyle birlikte durma noktasında gelen kültür sanat etkinliklerinin tekrar canlandırılmaya başlanmasının önemine dikkat çekti.

  • Reklam
Birol Akman: ''Ankara gri şehir imajından çıkmalı, kültür ve sanatın da başkenti olmalı''
20 Temmuz 2021 - 23:29
Reklam
Ankara'nın gri şehir imajından kurtularak, kültür sanat alanında düzenlenecek organizasyonlarla yaşayan bir şehir olmasının sağlanması gerekmektiğini belirten ATİD Başkanı Akman, Ankara'nın kültür ve sanat başkenti olması için bu alanda yapılan projelere hız verilmesi gerektiğini ifade etti.

Kentin yakında konser programına başlayacak olan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası binası gibi kültür sanat anlamında marka bilinirliliğini artırıcı çalışmalar beklediklerini ve Ankara’da gerçekleştirilen fuar ve etkinliklere her zaman tam destek verdiklerini dile getiren ATİD Başkanı Akman şunları söyledi:


''Kültürel etkinlikler, festivaller, fuarlar, Başkentimizin bilinirliği ve değeri için büyük önem taşıyor. Bu etkinliklerin hayata geçirilmesi kadar tanıtımı da çok önemli. Normalleşmenin başlaması ile birlikte pandemi sürecinde ara verilen bu faaliyetleri Ankaralılar büyük bir sabırsızlıkla bekliyor. Pandemi durgunluğunun ardından Ankara'nın sivil toplum ve kamu kuruluşları ile birlikte, Başkent'in kültür sanat faaliyetlerini tanıtan çalışmalara ağırlık verilmesi gerekiyor. Ankara dünya çapında sanat etkinliklerine ev sahipliği yaparak, dünya başkentleriyle yarışır bir hale gelmelidir.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum