• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bodrum'un doğa katliamında sınır tanımayan lüks oteli!

Türkiye’nin önemli turizm destinasyonlarından Muğla’nın Bodrum ilçesi yeniden doğa katliamıyla gündemde.

  • Reklam
Bodrum'un doğa katliamında sınır tanımayan lüks oteli!
01 Mayıs 2022 - 15:06
Reklam
Reklam
Sahili doldurup kaçak iskele yapmaları yetmezmiş gibi yan parseldeki ormanlık alana girip, ağaçları kesen Bodrum Torba Mevkii Usuluk Koyu'nda faaliyette olan Thor Luxury Hotel daha fazla yer açabilmek için doğayı katletti.

Daha önce köpek ölümleri ve mafya usulü gözdağıyla gündeme gelen Ürdün asıllı Türk vatandaşı Abdullah Heyecan'ın şimdi de sahibi olduğu Thor Luxury Hotel'in yan parseli ve sahilinde doğa katliamı yaptığı ortaya çıkarken kaçak inşaat yapılan sahilde, denizin doldurulduğu ve iskele yapıldığı görüntülerle belgelendi.


Görüntülerle belgelenen doğa katliamında otelin hemen yan parselindeki ormanlık alana da girildiği gözlenirken onlarca ağacın tek tek kesilerek katledildiği belgelenmiş oldu. Çevreciler, ilgili kurumların gözleri önünde yapılan ve sosyal medyada da paylaşılarak tepki gösterilen doğa katliamının yetkililer tarafından durdurulmasını istedi.


2017 yılında Konyaaltı İlçesi Gürsu Mahallesi 328 Sokak’ta 3 sokak köpeği kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından öldürülmüş, boyunları kırılan köpeklerden bir tanesi patilerinden tel örgüye asılmıştı. Köpeklerin öldürüldüğü sokağın bir önündeki 329’uncu sokakta oturan Şükrü Dombaycıgil adlı bir vatandaş söz konusu olayın kendisine gözdağı vermek isteyen bazı kişiler tarafından yapıldığını iddia ederek Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuş, özellikle Heyecan Yatırım A.Ş.’ye ortak olan Rixos otelleri ve Sembol İnşaat’ın sahibi Fettah Tamince, ortağı Tufan Aytekin Gültekin ile Gültekin’in yeğenine ait Simetri Grup’un ortakları hakkında da dolaylı olarak olaya karıştıkları iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğunu ifade eden Dombaycıgil şunları belirtmişti:


''İstanbul Maliyesi’nden özellikle Muğla Bodrum’daki yıkım kararı alınıp, yıkım kararları durdurulan Thor Oteli’nin kendi aralarındaki alım-satımındaki para akışının incelenmesini istedim. Bu suç duyurularından bir kısmını ben, bir kısmını da eşim yaptı.''

Söz konusu suç duyurularının ardından çevresinden, fazla ileri gitmesi, bu kişilerin tehlikeli adamlar oldukları başına bir iş getirecekleri şeklinde uyarılar aldığını belirten Dombaycıgil, uyarılardan kısa bir süre sonra hemen yan sokağında 3 köpeğin öldürüldüğünü kaydetmişti. 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum