Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bodrum otelleri bu sezon da bildiğiniz gibi! Konaklama fiyatları gecelik...

Yaklaşan Ramazan Bayramı tatili ve turizm sezonu öncesi vatandaşlar, yurt genelindeki turizm cennetlerinde tatil yapabilmek için otel araştırmaya başladı.

  • Reklam
Bodrum otelleri bu sezon da bildiğiniz gibi! Konaklama fiyatları gecelik...
26 Nisan 2022 - 08:37
Reklam
Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından Muğla'nın Bodrum ilçesinde otellerde bayram tatilinde yüzde 100 doluluk beklediklerini dile getiren Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Başkanı Ömer Faruk Dengiz bayramla birlikte tatil sezonunun başlayacağını bölgelerindeki otellerden güzel haberler aldıklarını söyledi.

Bayram öncesinde bakıldığında otellerde yaklaşık yüzde 80 doluluk olduğunu bayrama kadar her gün, bu oranın artmaya devam ettiğini belirten BODER Başkanı Dengiz bayramda genel olarak bakıldığında 1 milyon yerli ve yabancı turistin gelmesini beklediklerini söylerek şu açıklamalarda bulundu:


''27 Mart'ta yurt dışı uçuşları başladı, ilk uçuşlar İngiltere'den gerçekleşti. 15 Nisan'a kadar 15 bin yabancı turist Bodrum'a girmiş bulunuyor. Uçaklarda yüzde 80 doluluk mevcut. Bu iyi bir oran ve her şeye rağmen uçakların dolu gelmesi iyi bir gelişme. İngiltere, Hollanda, Almanya gibi Avrupa ülkelerinden turistler, Bodrum'a gelmeye başladı. Yerli ve yabancı turistlerin rezervasyonlarını önceden yapmalarını tavsiye ediyorum. Otellerde şu an doluluk söz konusu. turistik tesislerde tiplerine göre fiyatlar değişkenlik gösteriyor. Her şey dahil ya da oda kahvaltı şeklinde hizmet veriliyor. Gecelik kişi başı 1000 TL'den başlayan oteller olduğu gibi 8 bin TL'ye de oteller var. Marka otellerde gecelik oda fiyatı 10 bin Euro'ya (158 bin TL) kadar çıkıyor.''


Otelcilerden aldıkları son rakamlara göre, otellerde yüzde 80, yüzde 90 oranında doluluk olduğunu beliren BODER Genel Sekreteri ve turizmci Yiğit Girgin ise şu açıklamalarda bulundu:


''Bayram iç turizme hareket katacak. Aynı zamanda dış turizm için bakanlığımızın yaptığı reklam çalışmalarıyla beraber ciddi bir dış turist potansiyeli var. Özellikle orta Avrupa ve İngiltere pazarında hareketlenme gözlemliyoruz. Bayramla beraber açılan sezonda, güzel gelişmeler bizi bekliyor olacak.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum