• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Borçlarını yapılandırdı, satmamak için direndi! Ünlü oteli de satmak zorunda kaldı

2019'da bankalarla 2.3 milyar Euroluk yapılandırmaya giden ve birçok varlığını elinden çıkaran grup ünlü oteli sattı.

  • Reklam
Borçlarını yapılandırdı, satmamak için direndi! Ünlü oteli de satmak zorunda kaldı
16 Ağustos 2021 - 06:28
Reklam
2019 yılında bankalarla 2.3 milyar Euroluk yapılandırmaya giden, çoğunluğu Türkiye’de olmak üzere birçok varlığını elinden çıkaran Doğuş Grubu, bir turizm yatırımından daha vazgeçti.

Doğuş Grubu’nun uzun zamandır satmamak için direndiği Hırvatistan’daki turizm yatırımını ülkenin önde gelen emeklilik fonlarını yöneten Erste d.o.o. devralıyor. Hırvat fonu, Dubrovnik kentinde yer alan 5 yıldızlı Villa Dubrovnik’in yüzde 90’ını satın alıyor. Doğuş Grubu’na ait Villa Dubronvik’ten Zagreb Borsası’na yapılan açıklamada yüzde 90’lık hissenin alımı için de anlaşma imzalandı.


Satın alma değerinin yaklaşık 100 milyon TL olduğu yönünde açıklama yapılan otelin gecelik konaklama fiyatı 400 sterlin yani 4 bin 800 liradan başlıyor. Adriyatik Kıyısı’nda bulunan lüks otelin 6’sı süit toplam 56 odası ve iki villası bulunuyor. Alımı yapan fon, Hırvatistan’da faaliyet gösteren 8 emeklilik firması ve kuruluşunun fonunu yönetiyor.


Geçtiğimiz yıllarda Akdeniz çanağının en büyük yat limanı işletmecisi haline gelen ancak Lüksemburg merkezli ünlü fon CVC Capital Partners ile masaya oturmuş ve sahibi olduğu BAE, Yunanistan ve Hırvatistan’daki marinalarını satan Doğuş Grubu bu satış sürecinin ardından Hırvatistan’daki Villa Dubrovink’in satılmayacağını açıklamıştı.


Türkiye’deki birçok turizm yatırımını devreden Ferit Şahenk’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttüğü Doğuş Grubu, 2020'de İstanbul’daki en önemli alışveriş merkezlerinden olan İstinyePark’taki hisselerini de Katarlılara satmıştı.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum