• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bu otele giren sağ çıkmıyor!

Gizemli otel günümüze dek açıklanamayan pek çok doğaüstü olaya, sebebi kanıtlanamayan birçok ölüme ev sahipliği yaptı.

  • Reklam
Bu otele giren sağ çıkmıyor!
17 Nisan 2022 - 05:00
Reklam
Reklam
Burada kalan insanlara ne olduğuna, neden bu olaylara karıştıklarına dair mantıklı tek bir kanıt dahi bulunamadı.

Uzun yıllardır yaşanan tüm esrarengiz olaylara rağmen hizmet vermeye devam eden ABD Los Angelas'ta 1927 yılında açılan Cecil Hotel'in geçtiğimiz yıllarda adındaki kara lekenin silinmesini isteyenler adını değiştirse de içinde barındırdığı tüm sırlarla olduğu yerde durmaya devam ediyor.


Bu otelde neler olduğu, belgesellere konu olan bu otelin sırrının ne olduğu hala gizemini korusa da aslında Cecil Hotel açıldığı ilk yıllarda birçok iş insanının kaldığı sayısız etkinliğin yapıldığı oldukça nezih bir yerdi. Ancak zamanla otele gelen misafirlerin intihar etmeye başladığı veya esrarengiz bir şekilde ölü bulundukları duyulmasıyla yıllar içerisinde de otelde yaşanan intihar ve cinayet vakaları giderek arttı. Artan ekonomik problemlerin yaşandığı 1940'lı yıllarda ABD Büyük Buhran dönemindeyken Cecil Hotel o yıllardan itibaren farklı kişilerin durak noktası oldu, otelin çevresinde artan suç oranları ise otelin müşteri portföyünü bütünüyle değiştirdi. O yıllarda otelde Jean Purcell adında bir kadının doğum yaptığını ve bebeğini otelin camından aşağıya attığı bilgisi verilmesi sonrasıda olayı araştıran dedektifler kadının ruh sağlığının bozuk olduğunu gerekçe gösterdiler.


Bu olaydan yalnızca 3 sene sonra yani 1947 yılında otelin çok yakınlarındaki bir parkta oyuncu Elizabeth Short’un cesedi parçalanmış bir şekilde bulunurken cinayetin otelle bağlantısı ise genç oyuncunun ölmeden dakikalar önce otelin barında oturmuş olmasıydı. Zaman içinde cinayet ve intihar vakalarının arttığı otelin ismi 1960’lı yıllarda artık İntihar Oteli olarak anılmaya başlandı. 90'lı yıllarda 26 milyon dolara başka bir grup tarafından satın alınan ancak karanlık geçmişi peşini bırakmayan Cecil Hotel'de yaşanan, belgesellere konu olan birkaç vaka daha var. 


Yaşanan en kritik vakalardan biri de 2013 yılında gerçekleşti. Otelin namını bilmeyen, Los Angelas'a gezmeye gelen 21 yaşındaki turist Elisa Lam yolda tanıştığı birinin tavsiyesi üzerine Cecil Hotel'de kalmaya karar verdi ancak başına geleceklerden habersizdi. Otelin içindeki kasvetli havadan rahatsız olan ancak kısıtlı bütçesinden dolayı burada kalmayı kabul eden Elisa Lam Cecil Hotel'de etraftaki tekinsiz kişilerin hareketlerinden rahatsızdı ve bir gece ansızın ortadan kaybolan ve otelden çıkış yapmadığı görülen Lam'den haber alınamadı.

Olayı araştıran dedektifler Elisa Lam'ın otelin içinde bir yerlerde olduğundan emin olduktan sonra tüm oteli aradılar, kamera kayıtlarını incelediler. Lam kaybolduktan 20 gün sonra otelde kalan misafirler suların renginin değişik olduğunu şikayet edince yetkililer otelin su deposunu incelemeye karar verdiler. Elisa Lam'ın cansız bedeni 20 gündür boyunca otelin su deposunun içindeydi. Yapılan tüm araştırma ve sorgulara rağmen Elisa Lam'in ölümü cevapsız kaldı. Bu olaydan iki yıl sonra yani 2015 yılında otelde bir cinayet daha gerçekleşti. Artık yetkililer bu duruma dayanamadı ve otelin adını değiştirmeye karar verdiler.

Son yıllarda ismi İntihar Oteli'ne çıkan Cecil Hotel'den herhangi bir haber gelmiyor ancak otelin karanlık geçmişini bilenler otel konusunda hala oldukça endişeli.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum