Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bu otelin önünden geçmek konaklamaktan daha pahalı!

The Ritz Carlton Otel'in müşterisi değilseniz, aracınızla önünden geçerken dikkatli olun.

  • Reklam
Bu otelin önünden geçmek konaklamaktan daha pahalı!
24 Aralık 2021 - 17:10
Reklam
Amerika Birleşik Devletleri'nin başkenti Washington DC'deki Arlington County bölgesinde yer alan Pentagon binası yakınlarında faaliyette olan The Ritz Carlton Otel'in müşterisi değilseniz; aracınızı değil sadece önüne park etmek, yanlışlıkla U dönüşü yapıp geçseniz bile plakanıza 500 dolar ceza yazılıyor.

Binanın önüne yönetim tarafından ''U dönüşü yapılmaz! Yalnızca Ritz Carlton misafirleri içindir! Cezası 500 dolar'' yazan bir uyarı levhası bulunan otelin Avrupa'da da yaygın olarak kullanılan ''Violation of private property rights'' yani ''Özel mülkiyet haklarının ihlali'' kapsamında bu levhayı koyduğu ve kuralı uyguladığı belirtiliyor.


Bir çok Avrupa ülkesinde de uygulanan bu kural kapsamında trafikten kaçmak için benzin almayacağınız ya da alışveriş yapmayacağınız halde benzin istasyonu arazisini kullanırsanız, evinize 250-1000€ arası cezai icra takibi bildirisi geliyor.


Pentagon yakınlarındaki The Ritz Carlton Otel'in önünden geçmek için o yola girdiyseniz 500 dolar ceza ödeyeceğinize, otelde kalın daha ucuza malolur.


  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum