Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bu plajlar utangaçlara göre değil! İşte dünyanın en ünlü çıplaklar plajları

Yaz tatilinin olmazsa olmazı olan plajlar kimi özellikleriyle diğerlerinden ayrılıyor.

  • Reklam
Bu plajlar utangaçlara göre değil! İşte dünyanın en ünlü çıplaklar plajları
10 Ocak 2020 - 00:03
Reklam

Yaz tatilinin olmazsa olmazı olan plajlar kimi özellikleriyle diğerlerinden ayrılıyor.

 

Mayo, şort ya da bikininizden kurtulup sadece teninizin su ve güneşle buluştuğu plajlar oldukça farklı.

 

İşte dünya genelindeki çıplaklar plajları...

 

Yunanistan - Kızıl Plaj, Girit

Çıplakların oldukça rağbet gösterdiği bir yer olan Yunanistan'ın Girit adasında bulunan Kızıl plaj, Matala'ya 20 dakikalık bir yürüme mesafesinde ve 300 metre uzunluğa sahip. Özellikle hippi gençlerin 60'lı yıllarda gittiği plaj, günümüzde de çıplakları ağırlıyor. Üstelik plajda mağaralar ve antik kalıntılar da bulunuyor.

 

Yunanistan - Plakias Plajı, Girit

Girit'in en uzun plajlarından biri olan Plakias da herhangi bir giysi olmadan güneşlenip denize girilebilecek yerler araslında bulunuyor. Tüplü dalış gibi faaliyetler için de uygun bir yer olan Plakias'ın toplam uzunluğu 1.3 kilometre.

Hırvatistan - Rovinj

Hırvatistan'ın Dalmaçya kıyısında bulunan yerleşim birimi Rovinj'de yer alan Valalta, bölgenin en ünlü plajlarından biri. Çıplakların da rağbet ettiği bu plaj, Adriyatik'te bu alanda tek olma özelliğine sahip.

 

Kanada - Wreck

Kanada'da devletin açtığı bir çıplaklar plajı olan Wreck bu açıdan bir ilke imza atmış oldu. Vancouver'a 15 dakikalık yürüme mesafesindeki plaj, aynı zamanda Kuzey Amerika'nın da en uzun sahil şeridine sahip çıplaklar plajı unvanına sahip.

 

Fransa - Cap d'Adge

Dünyanın en ünlü çıplaklar plajı olan Cap d'Agde plajına her yaz onbinlerce turist akın ediyor. Plajın bulunduğu kasabada da çıplak gezilebilmesine izin verildiği için bölge nüdistler tarafından sıklıkla tercih edilen bir yer.

ABD - Haulover

Amerika'nın güneydoğusunda bulunan Florida eyaletindeki bu plaj, isteyenlerin giyisisiz de güneşlenebilip denize girebileceği bir yer. Bu ünlü plaja yılda yaklaşık bir milyon insan geliyor.

 

Meksika - Riveria Maya

Meksika'nın gizli cennet olarak anılan bu plajına girmek için tek bir şart var, o da yetişkin olmak. Bir otelin işlettiği bölgede dileyen herkes çıplak dolaşabiliyor. Tamamen nüdistlere göre tasarlandığı için buraya 18 yaş altı misafir kabul edilmiyor.

 

St. Barts - Grand Saline

Fransa'nın denizaşırı toprağı olan St. Barts adasındaki Grand Saline plajı, nüdistlerin de rağbet ettiği bir yer. Dünyanın en zengin isimlerinin tatilini geçirmek için tercih ettiği bölgede çok sayıda ünlü isime rastlamak mümkün.

Türkiye - Patara

Caretta carettaların üreme alanı olan bölgede uzun yıllardır turistler denize çıplak giriyor.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum