• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Cennet sahil imara açıldı! Turizm tesisleri ve oteller yapılabilecek

Turizmin başkenti Antalya'nın Gazipaşa’da ilçesi Yeni Mahalle’nin tamamı, Korubaşı Mahallesi’nin bir kısmı ve Pazarcı-Cumhuriyet Mahallelerinde bulunan Kızılin Mevkii’nde 18. Madde İmar Uygulaması tamamlandı.

  • Reklam
Cennet sahil imara açıldı! Turizm tesisleri ve oteller yapılabilecek
18 Ağustos 2022 - 13:30
Reklam
Yapılan imar uygulaması çalışması ile Gazipaşa’ya ticaret alanı ve oteller yapılabilecek. İmar planı değişikliğinin ardından Gazipaşa'nın cennet sahilinin de Alanya'daki gibi betonlaşma benzeri bir akıbetinin olmasından endişe ediliyor.

Uzun yıllardır yılan hikayesine dönen Yeni Mahalle’de ve Korubaşı Mahallesi’nin bir kısmında 18. Madde İmar Uygulaması tamamlanırken yapılan çalışmayla 900 dönüm alanı olan Yeni Mahalle’de toplamda 600’e yakın vatandaş parseli, 6 dönüm lise alanı, 2.5 dönüm sağlık tesisi, 2 dönüm kreş, toplamda 10 dönümlük 2 adet ilkokul, 4 dönümlük 4 adet Cami alanı, 3.5 dönümlük 2 adet yurt, 7 dönüm Pazar yeri ve 85 dönüm park alanı ilçeye kazandırıldı. Atatürk Parkı’nın içerisindeki özel mülkler de eşdeğer alanlara kaydırılarak ilçedeki yeşil alan miktarı artırıldı. Yeni Mahalledeki 18. Madde İmar uygulamasının tamamlanmasının hemen ardından Pazarcı - Cumhuriyet Mahalleleri Kızılin Mevkii’de 570 dönüm alanda da imar uygulaması tamamlandı. Yapılan imar uygulaması çalışması ile Gazipaşa’ya; rekreasyon alanı, meydan, teknik alt yapı alanı, park alanı, yollar, ticaret alanı ve otel alanları kazandırıldı.


Uygulanan İmar çalışmalarında son derece adil ve şeffaf bir yaklaşımla, vatandaşa hizmetin esas alınarak imar çalışmasının yapıldığını vurgulayan Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Kızılin bölgesine birçok alanın yanında ilçe turizmini hareketlendirecek turizm ve otel alanları kazandırdıklarını belirtti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum