• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! İşte aşı olmayanlara uygulanacak kısıtlamalar

Bir ayın ardından Beştepe'de toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! İşte aşı olmayanlara uygulanacak kısıtlamalar
19 Ağustos 2021 - 19:58
Reklam
Reklam
Reklam
Artan koronavirüs vakaları ve milyonlarca öğrencinin merakla beklediği yüz yüze eğitimin ve aşı olmayanlara ugulanacak kısıtlamaların da ele alındığı toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Eğitimden ekonomiye kadar birçok konunun ele alındığı 5 saat 20 dakika süren toplantının ana gündem maddelerini, artan koronavirüs vakaları ve yüz yüze eğitim oluştururken toplantı sonrası kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tourism FM'den de canlı yayınlanan açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:


''Salgına karşı aşılamada dünyada ilk sırada yer alıyoruz. Toplam aşı sayımız 87 milyonu geçti. Bazı kesinlerin hala aşıya karşı tereddütle yaklaştığını görüyoruz. Aşı gönüllülük esasına göre yürütülmektedir. Çok şükür aşı konusunda da bir sıkıntı halkımıza yaşatmadık. 3. doz aşıyla ilgili de çalışmalar sürüyor. Okullarda 6 Eylül’de başlayacak eğitimde. Öğrencilerimizle irtibatlı aşısız, başta öğretmenlerimiz olmak üzere yöneticilerden ve okul çalışanlarından haftada 2 defa PCR testi isteyeceğiz.''


Aşı olmayan üniversite öğrencileri ve üniversite çalışanlarından da düzenli PCR testi yaptırmalarının talep edileeğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan uçak ve şehirlerarası otobüs yolculuğu, konser, tiyatro ve sinema gibi insanların toplu olarak bulunduğu faaliyetler için de zorunlu PCR testi uygulamalarının devreye alınacağını söyledi.




 

YORUMLAR

  • 0 Yorum