Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Aşı olmayana seyahat kısıtlaması getirdiler!

Koronavirüs salgınında kabusu yaşayan ülkede havayolu seyahatleri için Covid-19 aşısı zorunluluğu getirildi.

  • Reklam
Aşı olmayana seyahat kısıtlaması getirdiler!
25 Temmuz 2021 - 10:54
Reklam
Covid-19 ile mücadelede en önemli adım olan aşılamanın artması ve diğer vatandaşların korunması için bir çok ülkede aşı olmamış kişilere yönelik kısıtlamalar getiriliyor.

Koronavirüsle mücadele kapsamında bazı ülkeler aşı olmamış kişilerin girişini yasaklarken bazı ülkelerde etkinlikle, oteller, sinema ve tiyatro salonları gibi ortamlara aşı olmamış kişilerin girişi yasaklanıyor.


Pakistan Koronavirüs Ulusal Yönetim ve Kontrol Merkezi (NCOC) tarafından yapılan açıklamada, 1 Ağustos tarihinden itibaren yurt içi uçuşlarda Covid-19 aşı sertifikasının gösterilmesinin zorunlu olacağı belirtildi.


NCOC tarafından yapılan açıklamada, herhangi bir sorun yaşamamaları için vatandaşlardan Covid-19 aşısı olmaları talep edildi.


Pakistan'da uzun süredir düşüş eğiliminde olan günlük vaka sayıları yeniden artışa geçerken bu durum ülkede salgının 4'üncü dalgasının başladığı şeklinde yorumlanmıştı. Ülkede son verilere göe Covid-19 vaka sayısı 1 milyon 1875’e ulaşırken, salgın nedeniyle 22 bin 971 kişi hayatını kaybetti.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum