• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan turizm sektörü ve oteller ile ilgili önemli açıklama!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yaklaşık 2 saat süren Kabine toplantısının ardından Millete Sesleniş konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan turizm sektörü ve oteller ile ilgili önemli açıklama!
06 Eylül 2022 - 08:48
Reklam
Asgari ücretten emekli ve memur maaşlarını yükseltmeye, sosyal yardım programlarını yeni anlayışla ele alarak hakkaniyet ilkesine dayalı olarak tabanını genişletmeye kadar pek çok tedbiri adım adım hayata geçirecekleini belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Resmi Gazete’de yayınlanan Orta Vadeli Program'ın (OVP) enflasyonun düşürülmesi başta olmak üzere bu mücadelenin yol haritası olduğunu söyledi.

OVP'nin 2023-2025 yılları arasındaki çalışmalarının rehberi olacağını, bütçe disiplininden taviz vermeyeceklerini, Maliye politikalarını kamu açıklarını azaltma yönünde sürekli tahkim edeceklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan program sonunda milli geliri 1 trilyon doların üzerine çıkarmayı hedeflediklerini belirterek şu açıklamalarda bulundu:


''Enflasyon hala en ciddi sorunumuz olmayı sürdürüyor. Dünyanın her ülkesi kendi ekonomik gerçekliğine göre son 40-50 yılda eşi benzeri görülmemiş enflasyon tehditleriyle mücadele ediyor. Türkiye olarak yılbaşından sonra ülkemizdeki enflasyonunu hızlı şekilde inişine şahitlik edeceğiz. Önce 40’lı, ardından 30’lu, yıl sonuna doğru 20’li rakamlardaki enflasyonla ülkemizi bu tehdidin gölgesinden çıkarmayı planlıyoruz. Bu süreçte refah kaybı yaşayan dar ve orta gelir grubuna mensup vatandaşlarımıza yönelik destekleyici çalışmaları arttırarak devam ettireceğiz.''


15 Ağustos 2022 tarihinden önce icra takibi başlatılmış 2 bin lira ve altındaki alacakların gider gösterilerek vergiden düşürülebilmesini ve böylece tasfiyesini sağladıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan varlık yönetim şirketlerine devredilmiş alacakların da buna dahil olduğunu söyledi. Turizmde de hedeflerin üzerinde gerçekleşmeye doğru gidildiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan ülkenin her yerinde otellerde, uçaklarda, turizm tesislerinde boş yer bulmanın imkansız olduğu bir sezon geçirildiğini söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum