Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Daha fazla turist çekebilmek için koronavirüs önlemlerini kaldırdılar!

Dünya genelinde koronavirüs salgınıyla mücadele sürerken, 5 ülke ekonomisini düzeltebilmek ve turist çekebilmek için salgın önlemlerini gevşetme ya da tamamen kaldırma kararı aldı.

  • Reklam
Daha fazla turist çekebilmek için koronavirüs önlemlerini kaldırdılar!
16 Eylül 2021 - 22:56
Reklam
Koronavirüs salgınının toplumu tehdit eden bir hastalık olmadığı kararını alan 5 ülke artık aşı pasaportu olmadan günlük hayata devam ederken salgın öncesi hayata geri döndü.

10 Eylül itibariyle tüm koronavirüs önlemlerini kaldıran 5 ülkeden biri olan Danimarka'da hükümet, koronavirüsün artık sosyal hayatı tehdit eden bir hastalık olmadığını savunurken Danimarkalılar ve ülkeye gelen turistler artık restoranlara aşı pasaportu göstermeden girebiliyor, maske kullanmadan toplu taşıma kullanabiliyor ve kısıtlama olmadan kalabalık etkinliklere katılabiliyor. Koronavirüsün yayılma hızının düşüşe geçtiği Danimarka’da Sağlık Bakanı Magnus Heunicke yaptığı açıklamada ''Bu kadar iyi olmamızın temelini aşılar ve Danimarka halkının uzun süredir gösterdiği mükemmel çabadır.'' ifadelerini kullandı.


Vatandaşlarının ve ülkeye gelen turistlerin hayatını sınırlandırmak yerine salgını aşılarla kontrol altına almak ve hastane kapasitesini takip edilmesini içeren koronavirüs salgını ile yaşama planını Haziran ayında başlatma kararı alan bir diğer ülke olan Singapur'da Ağustos ayı itibariyle kaldırılan sınırlandırmalarla tamamen aşılı ülke vatandaşları ve turistler restoranlara girebiliyor, kalabalık toplantılara katılabiliyor.


Artan koronavirüs vaka sayısına rağmen turizm sezonunu ölü geçirmek istemeyen Tayland, önümüzdeki aydan itibaren başkent Bangkok ve diğer popüler turistik destinasyonları yabancı turistlere açarken gelen tamamen aşılanmış ya da PCR testi yaptırmış turistlerin ülkeye girişine izin verilecek. Ülkenin dünyaca ünlü turizm merkezi Phuket adası karantina gerektirmeden aşısını yaptıran turistlere 1 Temmuz itibariyle açıldı.


Koronavirüs vaka sayılarındaki artışın düşmeye başlamasıyla sınırlandırmaların gevşetilmeye başlandığı bir dğer ülke olan  Güney Afrika’da ise pazar günü açıklanan önlemlerin kaldırılması kapsamında sokağa çıkma yasağı sadece 23.00-04.00 saatlerinde uygulanacak. Başarılı bir aşılama kampanyası yürütülen Şili’de de 1 Ekim itibariyle uluslararası uçuşlara izin verilecek ve ülkede yerleşik olmayan yabancılar, belirli şartları yerine getirmeleri ve gelişlerde 5 gün boyunca karantina koşuluyla ülkeye giriş yapabilecek.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum