Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Delta kabusu tatil cennetini cehenneme döndürdü! Tatilciler terk ediyor

Tüm dünyada hızla yayılan Delta varyantı turizm sezonunun yaşandığı şu günlerde bir çok turizm merkezinde hem tatilcileri hem de işletmeleri  zora soktu. 

  • Reklam
Delta kabusu tatil cennetini cehenneme döndürdü! Tatilciler terk ediyor
18 Ağustos 2021 - 17:15
Reklam
Yunanistan'ın en büyük adası ve önemli turizm merkezlerinden Girit Adası'nın 4 ilinden 3'ünde koronavirüs vaka sayılarındaki hızlı artış nedeniyle gece sokağa çıkma yasağı uygulaması getirildi.

Sağlık Bakanlığı yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, Resmo (Rethimno), Kandiye (İraklion) ve Hanya (Hania) illerinde son günlerde koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle ek tedbirler alınması kararlaştırılırken bugünden başlayıp 25 Ağustos'a kadar uygulanacak yeni tedbirler kapsamında üç ilde 01.00-06.00 arasında sokağa çıkma, restoran ve barlarda ise 24 saat müzik yayını yasağı getirildi.


Getirilen yeni yasaklara uymayanlara 200 bin Euro'ya kadar para cezası kesileceği belirtilirken Yunanistan'da, daha önce de turizm sezonunun açılmasının etkisiyle vaka sayılarında önemli artış yaşanan Mikonos Adası'nda gece sokağa çıkma yasağı getirilmiş, restoran ve barlarda müzik yasaklanmıştı.


Kısıtlamalar nedeniyle işletme sahipleri ve turistlerin büyük şok yaşadığı Ada'da yüzlerce rezervasyon iptal edilirken yasaklardan etkilenen çok sayıda yabancı turist konakladıkları otellerden ayrılarak tatil yerlerini terk etmeye başladı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum