Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Depreme dayanıksız raporuna rağmen 2 yıldır çalışan otel hakkında karar verildi

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, depreme dayanıksız olduğu iddiasıyla yıkım kararı çıkartılan ve 2 yıldır faaliyetine devam eden 24 odalı apart otel ile ilgili karar verildi.

  • Reklam
Depreme dayanıksız raporuna rağmen 2 yıldır çalışan otel hakkında karar verildi
09 Aralık 2020 - 16:58
Reklam
Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından Muğla'nın Marmaris ilçesi Hatipirimi Mahallesi 190 Sokak'ta bulunan bodrum ile birlikte 4 katlı ve 24 odalı apart otel için iki yıl önce depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkım kararı çıktı.

İki yıl süren dava süresince otelin işletmecilerinin mahkemeye başvurarak iki defa yürütmeye durdurma kararı aldırmasına rağmen 20 gün önce yürütmeyi durdurma kararı kaldırılan apart otel ile ilgili Marmaris Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri boşaltılması için tebligat gönderdi.


Yapılan tebligat sonrası işletmecinin tesisi boşaltmaması üzerine otelin önüne gelen polis, belediye ekipleri ve elektrik firması yetkilileri çevre güvenliğini sağladıktan sonra işletlemeye girerek 24 odada kalan müşterilerin oteli boşaltmasını istedi.

Yıkım kararı çıkan otelde aylık ve günübirlik kalan müşteriler eşyalarını alarak otelden ayrılırken Fen işleri ekipleri içeride bulunan eşyaları çalışanlarla birlikte dışarı çıkarmaya başladı.

3 saat süren boşaltma çalışmaları sırasında Apart otelin depreme dayanıklı olduğunu iddia eden mülk sahibi Yasemin Aslan ile polis ve zabıta arasında zaman zaman tartışmalar yaşanırken belediye yetkilileri, binanın boşaltma işlemlerinin birkaç gün süreceğini ve ardından yıkım işleminin gerçekleştirileceğini bildirdi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum