• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Detur Global turistleri ortada bıraktı! Otelden atıldılar

Turizmin başkenti Antalya'nın Alanya ilçesinde Detur Global aracılığı ile seyahat paketi satın alan İsveçli turistler, paraları ödenmediği gerekçesiyle kaldıkları otelden atıldılar.

  • Reklam
Detur Global turistleri ortada bıraktı! Otelden atıldılar
23 Eylül 2022 - 01:49
Reklam
Alanya’ya tatil için gelen çok sayıda İsveçli turist, dün yaptığı açıklama ile faaliyetlerini sonlandırdığını duyuran Detur Global aracılığıyla uçak ve otel hizmetlerini içeren paket satın almalarına rağmen otel ücretlerinin ödenmediğini öğrenirken kendilerine otel tarafından, odaların parası ödenmediği taktirde otelden çıkarılacakları söylendi.

Turistler Detur Global'in Alanya’da bulunan yetkilisiyle yaptıkları konuşmada, otele ödemeyi yapmak zorunda olduklarını ve şirketin yapacak bir şeyinin olmadığını söylediği belirtilirken şirket tarafından otele gönderilen yazıda Detur Global adlı şirketin daha büyük bir şirkete satıldığı ve bütün ticari işlemlerin durdurulduğu belirtildi. Mesajda mağdur turistlere otel ücretlerini ödemeleri ve fişini saklamaları gerektiği ifade edilerek, yeni şirketin belirli olmayan bir tarihte paraları yatıracağı kaydedildi.


Tatil paketi aldığı otelden çıkarılan ve geceyi başka bir otelde geçirmek zorunda kalan turistlerin bazıları Cumartesi günü İsveç’e olan dönüş bileti için de tedirgin olduklarını, bu sebeple Pegasus ile iletişime geçtiklerini belirterek Pegasus’un kendileri adına ayrılmış biletlerin olmadığını söylediğini aktardı. Ailesiyle beraber otelden çıkarıldığını söyleyen Jonny Haddad isimli turist otelde kendileri gibi 15 aile bulunduğunu ve çok tedirgin olduklarını belirterek şu açıklamalarda bulundu:


''Önce ödeme yapmazsak cuma gününden önce yiyecek, içecek ve oda hizmetlerinden yararlanamayacağımızı söyleyerek bizi uyardılar. Biz de cuma günü maaş alacağımızı ve o zaman ödeyebileceğimizi söyledik. Oteli, paralarını almadıkları için anlıyorum ama onlar da bizi anlamak zorunda, çünkü zaten seyahat şirketine ödeme yaptık. Alanya’daki diğer otellerde şirket tarafından mağdur edilen 50 civarında ailevar. Oteldeki ortam çok kötüydü. Herkes kızgındı ve Detur’a ödeme yaptıklarını açıkladı. Ama otel parasını almamıştı ve bu yüzden kararlıydılar. Eğer ödemezseniz burada kalamazsınız diye bize sürekli uyarıda bulundular.''


Öte yandan her şeyin dahil olduğu tur paketi satın aldığını söyleyen Liselott Wagdalen isimli turist ise, otel restoranında yemek yemelerinin engellendiğini, Cuma günü İsveç’e uçak bileti olduğunu ve havaalanına gidecek otobüsün kendilerini alıp almayacağından emin olmadıklarını, bir gün öncesinden havaalanı otobüsleri için mesaj almaları gerekmesine rağmen bu mesajı almadıklarını söyledi. Perşembe günü Detur Global'in web sitesi ve sosyal medya hesaplarına giriş yapılamadığı, çok sayıda kişinin söz konusu iletişim kanalları yoluyla şirkete ulaşmaya çalıştığı belirtildi. Turizm Haber Merkezi'nin ulaşmaya çalıştığı şirketin yetkilileri şirketin kapandığı belirtilirken, aramalardan birinde muhabirlerin kendisini tanıtmasının ardından telefon kapatıldı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum