• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Turizmde yatırım iştahı devam ediyor! 2 yeni otel yapacaklarını açıkladı

Turizm sektörünün yaz sezonunu geçirdiğini belirten NG Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür, Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan savaştan olumsuz etkilenildiğini ama sektörün çabuk etkilendiği kadar çabuk da toparlandığını söyledi.

  • Reklam
Turizmde yatırım iştahı devam ediyor! 2 yeni otel yapacaklarını açıkladı
22 Eylül 2022 - 15:33
Reklam
Turizmin çabuk toparlanan bir sektör olması dolayısıyla iyi bir sezon geçirdiklerini, gerek iç pazar gerekse dış pazar anlamında iyi bir sezon olduğunu belirten NG Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür sektörün bir olumsuzluk olmadığı takdirde hedeflenen turist rakamlarına ve gelirlerine ulaşacağını söyledi.

Geçen hafta bakanlık tarafından bir tahsis toplantısı yapıldığını aktaran Hediye Güral Gür, turizmde yatırım iştahının devam ettiğini belirterek şu açıklamalarda bulundu:


''Çünkü geçen hafta Bakanlığın açtığı tahsis toplantısında gördük ki hala yatırımlara ilgi var. Pekçok tahsis alanı için adeta şirketler yarıştı diyebilirim. Önümüzdeki dönemde pek çok turizm yatırımı peş peşe gelecek buradan onu anlıyoruz. Biz turizmciler olarak Türkiye'ye çok inanıyoruz. Bizim sektörümüz çok çabuk toparlanan bir sektör o yüzden tatile çıkacak olan misafirlerimizin hem de bankaların sektöre güvenmesini çok istiyoruz. Önümüzün açık olduğunu görüyoruz. Hükümetimizin de özellikle cari açığı kapamada bize güvendiğini biliyoruz.''


Hem kur artışlarından hem de enerji maliyetlerinden gelen sıkıntılı dönemler yaşandığını dile getiren, başta gıda olmak üzere enflasyon kaynaklı sıkıntılı bir süreçten geçildiğini aktaran Hediye Güral Gür bir sene önce yaptıkları bütçelerin artık tutmadığını, artık aylık üstelik haftalık bütçeler yapııldığını söyledi. Bir yandan fiyatlar artarken bir yandan da talebin olmasının sevindirici olduğunu kaydeden Hediye Güral Gür Bodrum'daki projenin inşaat yasağının da bitmesiyle yeni yıkım işlerine başladıklarını, iki yıl içinde butik bir projeyi Bodrum'da hizmete alacaklarını ve bir de Antalya'da mevcut otelin yayına yeni bir proje yapacaklarını anlattı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum