• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Dev kruvaziyer gemisi Mayıs ayında İstanbul kalkışlı seferlere başlıyor!

Cruise şirketinin İstanbul kalkışlı seferlerine Mayıs itibarıyla Galataport'tan başlayacağı bildirildi.

  • Reklam
Dev kruvaziyer gemisi Mayıs ayında İstanbul kalkışlı seferlere başlıyor!
28 Nisan 2022 - 13:58
Reklam
Reklam
İstanbul kalkışlı seferlerine Mayıs itibarıyla Galataport'tan başlayacak ve bu kapsamda hizmet verecek Costa Venezia yolcu gemisi her seferinde binlerce turisti İstanbul'da ağırlayacak. 

Costa Cruise tarafından Galataport'tan gerçekleştirilen ilk İstanbul kalkışlı cruise olma özelliği taşıyan Costa Venezia gemisi kent turizmin canlandırılmasına katkı sağlayacak. Seferlerin başlaması kapsamında yapılan toplantıda konuşan Türkiye'nin Costa Group için önemli olduğuna dikkat çekçekn Costa Group CEO’su Micheal Thamm şu açıklamalarda bulundu:


''Tüm turizm ekosistemi ile iş birliği içerisinde Türkiye turizm sektörünün canlandırılmasına katkı sağlamaktan dolayı mutluyuz. Efsanevi güzelliklere sahip bir ülkenin zenginliğini kruvaziyer sektörüne geri kazandırmanın gururunu taşıyoruz. Costa Group olarak Türkiye'de uzun vadeli bir yatırımcıyız. Operasyonlarımızı yeni gemi ve turlarla önümüzdeki yıllarda daha da arttırmayı planlıyoruz.''


Costa Venezia için Türk Hava Yolları (THY) işbirliğiyle özel bir uçak ve kruvaziyer paketi hazırlanırken İtalya dahil tüm Avrupa ülkelerinden THY'nin tarifeli seferleriyle İstanbul'a ulaşan turistler, Galataport'tan Costa Venezia'ya binecek. Tümü İstanbul'da biniş ve iniş olan 3 farklı güzergah bulunurken ilkbahar, yaz ve sonbaharda, 1 Mayıs-13 Kasım 2022'de Costa Venezia, Türkiye ve Yunanistan'ı özel 15 günlük tek bir süper turda birleştirebilecek ve birbiriyle değiş tokuş edilen iki adet birer haftalık güzergah sunacak.


Türkiye ve Yunanistan'ı tek bir seyahatte birleştirecek olan ilk güzergahta İstanbul'da 2 gün bir gecelik konaklamanın ardından İzmir ve Bodrum'u keşfetme imkanı ile birlikte seyahat, Mikonos Adası ve Atina sonrası İstanbul'da son bulacak. Türkiye'nin yanı sıra Yunanistan'ın sıra dışı merkezlerinin ziyaret edileceği ikinci güzergahta ise İstanbul'da bir gecelik konaklamanın ardından Kuşadası'na uğrayacak olan Costa Venezia, Rodos ve Kandiye ile seyahatini tamamlayacak.

2022-2023 kışında Türkiye, Mısır, İsrail ve Kıbrıs'a uzanacak olan Costa Venezia seyahatlerinde İstanbul'un ardından Bodrum, Limasol, Hayfa, İskenderiye ve Kuşadası'nı kapsayan 12 günlük bir seyahat yapacak. 2023 baharından itibaren Türkiye ve Yunanistan'daki iki güzergah olarak devam edecek.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum