Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Kruvaziyer turizminde Türkiye farkı! En çok talep alan destinasyon oldu

Akdeniz pazarında kruvaziyer turizminin önemli destinasyonlarından olan Türkiye yüzen otel olarak da bilinen dev gemileri ağırlamaya devam ediyor.

  • Reklam
Kruvaziyer turizminde Türkiye farkı! En çok talep alan destinasyon oldu
16 Nisan 2022 - 06:17
Reklam
Salgınla birlikte kruvaziyer turizminin durma noktasına geldiğini aktaran Global Ports Holding Doğu Akdeniz Bölge Direktörü ve Kuşadası Ege Port Limanı Genel Müdürü Aziz Güngör bu yıldan itibaren ciddi hareketlenmenin yaşandığını ifade etti.

Yaklaşık 6 yıl aradan sonra gemilerin rotalarının yeniden Türkiye'ye çevrildiğini belirten Güngör, bu sezon çok iyi bir başlangıç yaptıklarını her şey yolunda gitmesi durumunda Türkiye'nin bu sene çok iyi bir sezon geçireceğini söyledi.


Kuşadası Limanı olarak 500 gemi ile 750 bin yolcu beklediklerini belirten Güngör Türkiye genelinde de bu sayısının 1000'in üzerinde gemi seferiyle 1,5 milyon yolcuya çıkabileceğini düşündüğünü söylerek Dünyada 2019 yılında gemilerle 30 milyon yolcunun seyahat ettiğini ve sektör olarak 2022'de bu rakama ulaşmayı hedeflediklerini ülke olarak kruvaziyer turizminde hak ettikleri payı alacaklarını belirtti.


Rotalarına 6 yıl aradan sonra yeniden Türkiye'yi ekleyen ve Panama bayraklı MSC Lirica isimli gemilerini Kuşadası'na yanaştırdıklarını ve burada olmaktan dolayı da büyük mutluluk duyduklarını dile getiren MSC Cruises Yönetici Direktörü Angelo Capurro Türkiye'nin kruvaziyer pazarındaki en önemli rolünün Akdeniz'in en sevilen limanı olmasından kaynaklandığına işaret ederek şu açıklamalarda bulundu:


''Türk yolcular Kuşadası Limanı'ndan da gemiye binip seyahate çıkabilecek. Eylül ayında MSC Fantasia adlı gemimiz İstanbul ve İzmir Limanı'na uğrayacak. Bundan sonra daha fazla kapasiteli daha büyük gemilerle Türkiye'de olmayı planlıyoruz. Önümüzdeki sene 3 bin 400 yolcu kapasiteli MSC Musica'yı Kuşadası rotasına ilişkilendirdik. Mayıs ve Ekim ayları arasında sefer yapacak.''

Kruvaziyer yolcularının Türkiye'ye gelmekten memnun olduğunu, farklı ülkelerde seyahatlere ilişkin yaptıkları çeşitli anketlerde Türkiye'nin her zaman en çok talep olan destinasyon olduğunu söyleyen MSC Cruises Yönetici Direktörü Angelo Capurro Türkiye'nin kruvaziyer seyahatine karar vermede önemli bir etken olduğunu ve Türkiye'ye ilk kez gelen turistin ikinci seferinin mutlaka olduğunu bunu hem kendi kayıtları hem de anketlerden bildiklerini belirterek kruvaziyer yolcularının Türkiye'ye gelmekten çok memnun olduklarını kaydetti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum