Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Dijital seyahat kartını ilk uygulayacak ülke belli oldu!

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) tarafından geliştirilen dijital seyahat kartını uygulayacak ilk ülke belli oldu.

  • Reklam
Dijital seyahat kartını ilk uygulayacak ülke belli oldu!
06 Nisan 2021 - 12:01
Reklam
Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) tarafından hayata geçirilen ve koronavirüsle mücadelede kullanılacak kişilerin aşı ve test bilgilerinin yer alacağı dijital seyahat kartı uygulamasına geçiş yapacak ilk ülke açıklandı.

Sistemi ilk uygulayacak ülke olan Singapur'da, Singapur Havayolları tarafından başarıyla test edilen uygulamayı, Emirates, Qatar Airways ve Malaysia Airlines dahil olmak üzere 20′den fazla havayolu da geçiş için test ediyor.


Bu yıl nispeten daha az koronavirüs vaka sayısı görülen Asya'nın iş merkezi konumundaki Singapur, pandemi sırasında teknolojiyi geliştirme ve kullanma konusunda lider oldu ve uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapmak için yeniden açılan ilk ülkelerden biri olmak istiyor.


Şu anda, çoğu ülkeden gelen yolcuların Singapur’a seyahat etmek için uçuşlarından itibaren 72 saat içinde kalkış öncesi Covid-19 testlerine girmeleri gerekiyor ve sonuçlar havalimanı check-in sırasında ve varışta ibraz ediliyor.


iOS ve Android platformlardan ücretsiz olarak indirilebilecek olan dijital seyahat kartında yolcuların koronavirüs testi ve aşı bilgileri bulunacak ve ayrıca testler ve aşıların yetkili kurumlar tarafından yapılıp yapılmadığı bilgisi de yer alacak.

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği'nden yapılan açıklamada, dijital kartların uçak yolculuklarının yeniden başlayabilmesinde önemli olacağı belirtilirken sektör temsilcileri, dijital seyahat kartı uygulamasının talepleri hızlı bir şekilde yükseltemeyeceği görüşünde.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum