• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Dolandırıcılara karşı uyaran Milliyet yazarı avukat, devre mülk dolandırıcılığından tutuklandı!

Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından devre mülk dolandırıcılığı yapıldığı iddiasıyla 6 ay önce teknik ve fiziki takip başlatıldı.

  • Reklam
Dolandırıcılara karşı uyaran Milliyet yazarı avukat, devre mülk dolandırıcılığından tutuklandı!
21 Ocak 2023 - 10:41
Reklam
Reklam
Kuşadası Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında şüphelilerin, devre mülk sahiplerine ait kişisel bilgileri yasa dışı yollarla ele geçirdikleri, farklı illerde kiraladıkları otel ve ofisler ile kendilerine bağlı avukatlara ait hukuk bürolarında eleman yetiştirdikleri ileri sürüldü.

Şüphelilerin, devre mülkleri daha yüksek fiyata yabancılara pazarlayacaklarını, aksi durumda dava yoluyla iptal iade bedeli alacaklarını söyleyerek ikna ettikleri 212 devre mülk sahibini dolandırdıkları iddia edilirken 342 milyon 88 bin 887 TL’lik dolandırıcılıkla suçlanan şüphelilere yönelik 15 Ocak’ta Aydın, İzmir, İstanbul, Düzce, Sakarya, Bilecik, Yalova, Bursa, Balıkesir, Mersin, Adana, Konya, Ankara, Antalya, Isparta, Afyonkarahisar, Hatay, Gaziantep, Çorum, Kırklareli, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Samsun, Trabzon, Kastamonu, Van, Kocaeli ve Bitlis’te operasyon düzenledi. Düzelenen operasyonlar ve yapılan baskınlar sonucunda avukatlar dahil 106 şüpheli, gözaltına alınırken 30 kişi tutuklandı, 75 kişi adli kontrol şartıyla bırakıldı.


İzmir Barosu avukatlarından Elif Akar da suç işlemek amacıyla örgüt kurma suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilirken Influencer olarak da bilinen Elif Akar’ın sosyal medyada ve bazı sitelerde yazdığı köşe yazılarında dolandırılmayın uyarısında bulunduğu ortaya çıktı. Sosyal medya hesaplarındaki lüks yaşamı da dikkat çeken Elif Akar, Demirören Medya’ya bağlı Milliyet Gazetesi’nde yazarlık yapıyor, CNN Türk’te ekrana çıkıyordu. Milliyet gazetesi, tutuklamanın ardından Elif Akar’ın yazılarını siteden kaldırdı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum