Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

DSÖ'den kritik aşı açıklaması! Etkisi minimum

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus basın toplantısı düzenledi.

  • Reklam
DSÖ'den kritik aşı açıklaması! Etkisi minimum
09 Şubat 2021 - 00:06
Reklam
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus düzenlediği basın toplantısında, Oxford-AstraZeneca aşısının koronavirüsünün Güney Afrika'da tespit edilen türü üzerinde minimum düzeyde etkili olduğunu açıkladı.

Koronavirüsün yeni mutasyonlarının ortaya çıkmasının sonrasında aşıların bu mutasyonlar üzerindeki potansiyel etkisi hakkında soruların gündeme geldiğini vurgulayan Ghebreyesus virüslerin mutasyona uğrayabildiğini ve aşıların bu türler üzerinde de etkili kalmaları için aşıları uyarlamaya hazır olunması gerektiğini kaydetti.


Güney Afrika'da, Oxford-AstraZeneca aşısının piyasaya sürülmesininin geçici olarak ertelediği ile ilgili olarak yapılan açıklamada ''Oxford-AstraZeneca aşısı Güney Afrika’da görülen koronavirüs mutasyonuna minimum düzeyde etki gösteriyor.'' ifadeleri kullanıldı.

Kongo'nun Butembo kenti yakınlarında yeni bir ebola vakası tespit edildiğini de bildiren Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus şimdiye kadar başka bir vakanın tespit edilmediğini ve DSÖ'nün gerektiğinde destek sağlamak için hızlı bir yanıt ekibi gönderdiğini belirtti.

Bölgeye aşıların gönderildiğini vurgulayan Ghebreyesus aşılamanın bir an önce başlayacağını umduklarını söyledi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum