• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Düğünlerini yaptıkları otel ve organizatöre 5 milyon dolarlık dava açtılar!

Bir emlak şirketinin sahibi ailenin kızı ve yeni evlendiği eşi, ses kısıtlaması nedeniyle düğünlerinin mahvolduğunu belirterek otele ve organizatöre 5 milyon dolarlık (67,84 milyon lira) dava açtı.

  • Reklam
Düğünlerini yaptıkları otel ve organizatöre 5 milyon dolarlık dava açtılar!
07 Şubat 2022 - 16:02
Reklam
Reklam
29 yaşındaki Jessica  ve 30 yaşındaki Matt Alovis çifti ABD’nin New York kentindeki 1 Hotel Brooklyn Bridge isimli otelde 200 kişinin katıldığı düğün planladı.

Kızlarının en mutlu günü için on binlerce dolar harcayan ve sadece salonun süslenmesinde kullanılan çiçeklere 150 bin dolar (2 milyon 35 bin lira) veren gelinin anne babası Marjorie ve Russell Newman için işler hiç de yolunda gitmedi.


Otelin bitişiğindeki evler nedeniyle müziğin sesinin belirli bir desibele ayarlanması gerekirken bunu düğün günü öğrenen çift ilk dansını misafirlerin duyamayacağı kadar kısık sesle çalınan şarkıyla etse de gece için anlaşılan DJ bu şekilde çalışamayacağını söyledi. Bunun üzerine otel yönetimi sizi yan binada ikinci kattaki salona almaktan başka çaremiz yok dedi. Düğün başladıktan bir saat sonra baştan sona süslettiği geniş salonu terk edip sadece 60 kişiyi alan küçük bir salona geçmek zorunda kalan Alovis çifti ve misafirleri organizasyon sonrasında hukuki yolla haklarını arama kararı aldı.


Düğünlerini planlarken imzaladıkları anlaşmanın kurallarının ihlal edildiğini gerekçe göstererek ve o günlerinin mahvolduğunu vurgulayarak taraflardan tazminat talep eden Alovis çiftinin avukatları Sanford Rubenstein ''Bir rüyayı kabusa dönüştürdüler. Müvekkillerimin en azından tazminat alarak teselli bulması için elimizden geleni yapacağız.'' derken Brooklyn Yüksek Mahkemesi’ne verilen dilekçede otel yönetiminden ve organizasyonu yapan Miami’nin Gerçek Ev Kadınları dizisinde rol alan Guerdy Abraira’dan şikayetçi olan çift şunları söyledi:


''Korkunç bir durumdu. En güzel günümüz olacak diye planladık ve bu elimizden alındı. Küçük salona sıkıştık. Oturacak yer ve tek bir çiçek bile yoktu. O nedenle konuklarımızın çoğu ayrılmak zorunda kaldı. O küçük alanda gelin çiçeğini bile fırlatamadık.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum