Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Türkiye'nin kültür ve turizm elçisi Nusret'e ayrımcılık davası!

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanan tanıtım çalışmaları kapsamında Türkiye'yi yurt dışında tanıtacak 19 şeften biri olan Nusret Gökçe'nin başı açılan davalarla dertte.

  • Reklam
Türkiye'nin kültür ve turizm elçisi Nusret'e ayrımcılık davası!
17 Kasım 2021 - 21:43
Reklam
Tuz atma hareketi ve sosyal medya paylaşımlarıyla uluslararası kamuoyunda Saltbae olarak ünlenen Nusret Gökçe'nin New York'taki restoranında çalışan iki kişi ünlü işletmeciye dava açtı.

Sosyal medyada ünlendikten sonra şube sayısını artıran ve yurt dışına da açılan Nusret Gökçe’nin New York’taki restoranındaki iki eski çalışan dava açtı. New York’taki restoranda kendilerine ayrımcılık yapıldığını ve Türk çalışanlarının korunduğunu iddia eden garson Angelo Maher ve bartender Elizabeth Cruz, Latin kökenli oldukları için ayrımcılığa maruz kaldıklarını iddia etti.


2017 yılında restoranda çalışan Peru asıllı Maher’e zor işler verilirken Türk çalışanların ise koruyup kollandığı iddia edilirken, restorana gelen bazı misafirlerin etin helal olup olmadığını sorduğu, bu konuda yalan söylemelerinin istendiği ve net bir bilgi olmasa da böyle söylemelerinin istendiği belirtildi.


Bununla birlikte bartender olarak çalışan Cruz’un da benzer bir durum yaşadığı ve bir gün işten eve gönderilerek, daha kısa etek, daha açık bir üst ve topuklu ayakkabıyla gelmesi yönünde uyarı aldığı öne sürüldü. Gökçe’nin avukatı iddialar ile ilgili bir açıklama yapmadı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum