• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Dünya devi otel zinciri Türkiye'de büyüme kararı aldı! 3 bin personel alacak

Dünya devi global otel zincirinin Orta Doğu, Afrika, Türkiye Başkanı Türkiye'de olmadıkları birçok şehrin bulunduğunu ve oralarda da olmak istediklerini söyledi.

  • Reklam
Dünya devi otel zinciri Türkiye'de büyüme kararı aldı! 3 bin personel alacak
19 Ağustos 2022 - 13:27
Reklam
Hilton'un tüm markalarını Türkiye'ye getirmek istediklerini, daha da büyümek için fırsatlar aradıklarını ifade eden Hilton Orta Doğu, Afrika, Türkiye Başkanı Jochem-Jan Sleiffer Türkiye'nin ABD dışındaki en büyük 4'üncü bölge olduğuna işaret etti.

Bu nedenle yakın zamanda Türkiye'deki 100'üncü otelleri için anlaşmayı tamamladıklarını şu anda 70'ten fazla otel işlettiklerini ve 30 tane daha otellerinin yakın zamanda faaliyete geçeceğini söyleyen Sleiffer bu gelişmenin gelecek yıllarda çok sayıda insanın istihdam edileceği anlamına geldiğini belirterek şu anda yaklaşık 5 bin ekip üyesiyle 70 oteli işlettiklerini ve önümüzdeki birkaç yıl içinde 3 bin ekip üyesi daha aradıklarını kaydetti. Türkiye’deki genç yeteneklerin ihtiyaç ve gereksinimlerini daha iyi anlama çalışmaları kapsamında, kısa süre önce Türkiye’deki Y ve Z kuşağından bireylere ideal iş ve ideal çalışma ortamı konularını ele alan bir anket düzenlediklerini aktaran Sleiffer, bu kapsamda kariyer gelişimi ve çalışma ortamı kültürü gibi unsurlara odaklandıklarını dile getirdi.


Misafirperverliğin insanların kariyer sahibi olmaları için harika bir özellik olduğunu aktaran Sleiffer, Türkiye'de çok başarılı olduklarını ve Türkiye'nin ilk uluslararası otel markası olduklarına dikkati çekerek şöyle devam etti:


''Mr. Conrad Hilton'un uluslararası otel açtığı ilk yer burasıydı. Yani Hilton İstanbul Bosphorus 55 yılı aşkın bir süredir burada ve burası bizim için çok önemli bir pazar. Şu anda Türkiye'de sekiz markamız var. Müşterilerimizin olmak istediği her yerde olmak istiyoruz, bu yüzden Antalya, Dalaman, Bodrum, İstanbul ve Ankara'da otellerimiz var. Yakın zamanda Urfa'da da açılacak. Ama artık yabancıların da tatil amaçlı geldiğini görüyoruz. Antalya'da, Bodrum'da, Dalaman'da otellerimizin son derece iyi durumda.''


Türkiye'de seyahat etmek isteyen birçok Hilton Honors müşterisinin olduğunu hatırlatan Sleiffer Türkiye'nin en büyük operatörü olduklarını ve müşterilerinin gitmek istediği her yerde olmak istediklerini söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum