Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Dünyaca ünlü harabeler tek bir turist için açıldı!

Koronavirüs önlemleri kapsamında alınan önlemlerden dolayı aylardır kapalı olan dünyaca ünlü harabeler tek bir turist için açıldı.

  • Reklam
Dünyaca ünlü harabeler tek bir turist için açıldı!
13 Ekim 2020 - 10:46
Reklam

Yaklaşık 7 aydır ülkede mahsur kalan japon turist için Peru devleti, aylardır kapalı olan Machu Picchu harabelerini açtı. 

Mart ortasından bu yana, harabelerin yakınındaki Aguas Calientes’te kalan Jesse Takayama isimli japon turistin yaptığı başvurunun özel olarak değerlendirilmesi sonrasında Takayama’ya izin verilirken Peru Kültür Bakanı Alejandro Neyra, özel izinle gerçekleşen ziyarete ilişkin olarak, “Machu Picchu’yu görme hayali ile Peru’ya gelmişti. Ülkesine dönmeden önce hayalini gerçekleştirebilmesi için park müdürümüzle birlikte alana girdi” ifadelerini kullandı.“Bu gerçekten inanılmaz. Teşekkürler” mesajını çektiği video ile birlikte sosyal medya hesaplarından paylaşan Takayama, Machu Picchu ziyareti için en başta Peru’da yalnızca birkaç gün kalmayı amaçladığını da belirtti.16 Mart'tan bu tarafa kapalı olan bölgenin Kasım ayından itibaren yerli ve yabancı turistlere açılacağını da kaydeden Peru Kültür Bakanı Neyra, Machu Picchu’nun yüzde 30 kapasite ile ziyarete açılacağını, pandemi şartlarına göre hareket edeceklerini söyledi.


Tarihi 15. yüz yıla kadar dayanan, Dünyanın Yeni Yedi Harikası’ndan biri kabul edilen İnka uygarlığı şehri Machu Picchu’nun antik kentinin kapalı kalması, Peru’nun turizm gelirinden gün başına bir milyon dolar kaybetmesi anlamına geliyordu.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum