Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Easyjet'ten Türkiye rezervasyonları ile ilgili açıklama

İngiltere'de faaliyet gösteren düşük maliyetli havayolu şirketi Easyjet, İngilizlerin favori tatil güzergahlarına yönelik açıklama yaptı.

  • Reklam
Easyjet'ten Türkiye rezervasyonları ile ilgili açıklama
13 Ekim 2021 - 23:55
Reklam
Türkiye'nin önemli turizm pazarlarından İngiltere'nin seyahat kısıtlamalarını gevşetmesinin ve Türkiye'nin de dahil olduğu 8 ülkeyi kırmızı listeden çıkarmasının ardından rezervasyonlarda yaşanan artış sürüyor.

Türkiye, Kanarya Adaları ve Mısır’a yönelik rezervasyonların hızlandığını belirten İngiliz havayolu şirketi Easyjet, kısıtlamaların hafiflemesi ve seyahat yasaklarının kaldırılmasıyla birlikte önümüzdeki üç ay içerisinde turizm kapasitesinin koronavirüs önceki seviyelerin de üstüne çıkacağını belirtti.


Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Easyjet CEO’su Johan Lundgren iyileşmenin devam ettiğini, Mısır ve Türkiye de dahil olmak üzere popüler kış destinasyonlarına uçuş ve tatil arayan müşterilerin eğlence amaçlı seyahatlerine yönelik taleplerin arttığıni ve özellikle Ekim ayı rezervasyonlarının oldukça fazla olduğunu söyledi.


Kanarya Adaları’na uçuşların şu anda 2019 seviyelerinin yüzde 140 üzerine çıktığını ifade eden Lundgren son zamanlarda kuralların gevşetilmesi ve kırmızı listedeki ülkelerin aza indirilmesiyle, Mısır ve Türkiye’ye yönelik rezervasyonların yüzde 400 arttığını, İngiliz turistlerin popüler destinasyonlarının başında Türkiye’nin yer aldığını vurguladı.


Mısır ve Türkiye’ye yönelik rezervasyonlarda yüzde 400’lük bir artış sağladıklarını, müşterilerimiz Türkiye’ye gitmek için can attığını kaydeden Easyjet CEO’su Lundgren PCR testlerinin büyük bir engel oluşturmaya devam ettiğini belirtti. Lundgren ayrıca artış ivmesinin devam etmesini beklediklerini ve önümüzdeki altı ay için toplam rezervasyonların bir önceki yılın aynı dönemine göre iki katı olduğunu söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum