Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ege Üniversitesi Çeşme Turizm Fakültesi'nde açılış heyecanı

Ege Üniversitesi (EÜ) Çeşme Turizm Fakültesi, ilk akademik yılına Dünya Turizm Günü'nde düzenlenen törenle başladı.

  • Reklam
Ege Üniversitesi Çeşme Turizm Fakültesi'nde açılış heyecanı
29 Eylül 2019 - 09:54
Reklam

Ege Üniversitesi (EÜ) Çeşme Turizm Fakültesi, ilk akademik yılına Dünya Turizm Günü'nde Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak'ın katılımıyla düzenlenen törenle başladı.

 

Yüksek okul olarak eğitim verirken bu yıl fakülteye dönüştürülen Çeşme Turizm Fakültesi açılış töreninde konuşan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, ''Fakültemizin kültürel yönden donanımlı, mesleğinin ve ülkesinin ihtiyaçlarını karşılayabilen turizmciler yetiştireceğine ve akademik olarak sektöre yön veren projeler üreteceğine olan inancımız tam'' dedi.

 


Tarihi ve doğal güzellikleri ile Çeşme'nin turizm potansiyelinin hem bölge hem de ülke ekonomisi için yadsınamaz bir gerçek olduğuna değinen Budak, törende yaptığı konuşmasında ''Sunduğu turizm olanakları açısından ilçemiz, ülke turizmine canlılık getirmekte, özellikle bölge ekonomisine ciddi katkılarda bulunmaktadır. Ege Üniversitesi olarak ilçemizin potansiyelinin farkındayız ve bu bölgede Ege Üniversitesi gibi köklü bir eğitim kurumunun mevcudiyetini önemsiyoruz. Bizler Çeşme'nin turizm potansiyeline hem öğrencilerimiz hem akademisyenlerimizle katkıda bulunmak istiyor, çalışmalarımızı bu doğrultuda yürütüyoruz. Yüksek okulumuzun, Fakülteye dönüştürülmesi de bu çabalarımızın somut bir örneğini oluşturuyor" şeklinde konuştu.Yüksek okulun fakülteye dönüşmesinin gerek akademik gerek pratik uygulamalar anlamında EÜ'ye ve İzmir'e önemli katkıları olacağına inandığını kaydeden Budak, "Çeşme Turizm Fakültesi artık araştırmaya, proje üretmeye ve paydaşlarla iş birliğini yoğunlaştırmaya yönelik faaliyetlere daha çok ağırlık verebilecek. Fakültemizin kültürel yönden donanımlı, mesleğinin ve ülkesinin ihtiyaçlarını karşılayabilen turizmciler yetiştireceğine ve akademik olarak sektöre yön veren projeler üreteceğine olan inancımız tam" dedi.

  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum