• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Egeli turizmciler: ''2022'de büyük bir turizm patlaması olacak''

Koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan seyahat kısıtlamalarının da etkisiyle olumsuz etkilenen turizm sektöründe, yeni sezonda turist hareketliliğinin artması ve yeniden canlanma hedefleniyor.

  • Reklam
Egeli turizmciler: ''2022'de büyük bir turizm patlaması olacak''
04 Aralık 2021 - 16:55
Reklam
Reklam
Reklam
Turizm sektörünün çok güçlü olduğunu ve kırılganlık eşiğini aştığını söyleyen Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve Ege Turistik İşletmeciler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler 2 yılın ardından 2022'de yeni umutların yeşerdiğini belirtti.

2022'de çok ciddi bir rezervasyon alımı olduğunu, bu rezervasyonların sektör için son derece sevindirici olduğunu kaydeden işler yaptıkları görüşmelerin son derece pozitif geçtiğini ve 2021 yılında da rakip ülklere göre açık ara önde olduklarını dile getirdi.


2021 yılının 29 milyon turistle kapatılacağını öngördüklerini ve yerli turistlerin de iç pazara yöneldiğini anlatan İşler şunları kaydetti:


''Yerli turistlerin dövizdeki artışlar nedeniyle rotasını iç pazara çevirdiğini görüyoruz. Hem dış turizm hem de iç turizmdeki hareketlilik dolayısıyla bereketli bir yıl geçireceğimizi ön görüyoruz. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un verdiği katkılar ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı'nın (TGA) üstün çabaları etkili oldu. Güzel günler bekliyor. Kayıplarımızı toparlayacağız. 2022 yılında 2019 yılına dönecekmişiz gibi gözüküyor. 2022 yılında 2023 yılındaki hedefimiz olan 60 milyona yaklaşacağımızı tahmin ediyoruz.''

Pandeminin en küçük hareketliliğinde bile seyahat kısıtlamaları gelebildiğini ancak 2022 yılında eski günlere dönüleceğini ümit ettiklerini belirterek pandeminin hızlı şekilde ortadan kalkmasını temenni ettiklerini söyeyen Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir 2022 yılının pandemi öncesinin bile üstüne çıkacak gibi göründüğünü söyleyerek şu açıklamalarda bulundu:

''Özellikle İngiltere ve Orta Avrupa'dan yoğun biçimde rezervasyon geliyor. Tüm dünya tatili ve Türkiye'yi çok özledi. Biz 2022 yılında büyük bir turizm patlamasının yaşanacağını tahmin ediyoruz. Ekonomideki ilacımızın turizm olacağını düşünüyoruz.''


YORUMLAR

  • 0 Yorum