Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Emine Erdoğan'ın kitabının bütçesi Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan! İşte maliyeti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı isimli kitabının basım ve tanıtımı için harcanan para ortaya çıktı.

  • Reklam
Emine Erdoğan'ın kitabının bütçesi Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan! İşte maliyeti
25 Eylül 2021 - 08:04
Reklam
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı isimli kitabının basım ve tanıtımı için Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın bütçesinden ne kadar para harcandığı ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yürütülen ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nca da desteklenen kitap projesi için basım ve tanıtıma yönelik iki ayrı ihale düzenlendi. Kitabın basımı için yapılan ihale Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü tarafından 3 Haziran 2021 tarihinde pazarlık yöntemi ile gerçekleştirilirken Bakanlık, üç matbaa firmasının teklif verdiği ihale sonucunda 8 Temmuz’da Ofset Filmcilik ve Matbaacılık isimli şirket ile 275 bin TL’lik sözleşme imzaladı. 27 Ağustos’ta da tanıtım organizasyonuna yönelik bir ihale açan genel müdürlük yine aynı şekilde pazarlık yönteminin kullanıldığı ihalenin yaklaşık maliyeti 789 bin 250 TL olarak hesaplanırken ihale sonucunda 1 Eylül’de Pera Etkinlik isimli şirketle 700 bin TL’lik sözleşme imzalandı.


İhalenin ardından kitabın tanıtımı 4 Eylül günü İstanbul Cam ve Billur Müzesi’nde düzenlenen toplantıda konuşan Emine Erdoğan, birbirinden değerli şefler ve akademisyenlerin çok titiz bir çalışma yürüttüklerini, zengin mutfak kültürünün hak ettiği yeri bulması için büyük özveri gösterdiklerini belirterek, projeyi yürüten Kültür ve Turizm Bakanlığı'na, destek veren Türkiye Turizm ve Tanıtım Geliştirme Ajansı'na (TGA) teşekkürlerini sundu. Emine Erdoğan’ın Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı kitabının basımı için 275 bin TL harcandığı, İstanbul Cam ve Billur Müzesi’nde düzenlenen tanıtım toplantısı için de 700 bin TL’lik sözleşme imzalandığı öğrenilirken kitabın toplam maliyeti yaklaşık 1 milyon TL’yi bulmuş oldu. Uluslararası üst düzey tanıtım kapsamında Cumhurbaşkanlığı yayınlarından prestij kitap olarak basılacak Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı kitabı aynı zamanda Kültür ve Turizm Bakanlığı yayınlarından Türkçe basılacak ve Ekim 2021 itibarıyla kitabevlerinde satışa sunulacak.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum