• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Etkinlik sektörü isyan etti! Güvenli turizm oluyorsa etkinlik de olur

Etkinlik sektörü İzmir’de toplanarak pandemi tedbirleri yüzünden 11 aydır geçimini sağlayamayan çalışanların sorunlarına dikkat çekti.

  • Reklam
Etkinlik sektörü isyan etti! Güvenli turizm oluyorsa etkinlik de olur
25 Şubat 2021 - 20:46
Reklam
Reklam
Reklam
Tüm Etkinlik Sektörü Federasyonu (TEFED) çatısı altında toplanan sektör temsilcilerinin düzenlediği Etkinlik Sektörü İzmir Çalıştayı, sektör firmalarının yaşadığı sorunlara dikkat çekmek amacıyla 12 farklı ilden temsilcilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Çalıştayda konuşan sektör temsilcileri pandemi tedbirleri çerçevesinde faaliyetleri durdurulan etkinlik sektörünün 10 binlerce firma ve yüzbinlerce çalışanıyla yok olmanın eşiğine geldiğini anlattı, normalleşme takviminin bir an önce açıklanmasını istedi.


TEFED çatısı altında toplanan sektör temsilcileri, yeni normalleşme ile davet ve organizasyon kategorisine giren bütün etkinliklerin, turizm sektöründe olduğu gibi toplum sağlığını koruyan güvenli etkinlik tedbirleri altında yapılabileceğini savundu.


Yılda 600 bine yakın çiftin evlendiği ülkemizde alt tedarikçileriyle birlikte yaklaşık 90 milyar TL iş hacmine sahip düğün sektöründen pay aldıklarını belirten sektör temsilcileri, düğünlerden sonra diğer etkinliklere getirilen kısıtlamalar ve bu yıl yapılamayan kurumsal toplantı organizasyonları eklendiğinde yaşanan ekonomik kaybın çok daha büyük rakamlara ulaştığını ve normalleşme takviminin açıklanmasının sektöre yapılacak destekler içinde en önemli adım olacağını dile getirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum