Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Gazeteci cinayetinde otel ve ticaret odası başkanı ayrıntısı!

Daha önce tehditler aldığı ortaya çıkan, önceki gün ofisinin önünde silahlı saldırı sonucu öldürülen Güngör Arslan’ın kızı Nazlıcan Arslan açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Gazeteci cinayetinde otel ve ticaret odası başkanı ayrıntısı!
21 Şubat 2022 - 04:44
Reklam
Yaptığı haberler nedeniyle tehditler alan, daha önce saldırıya uğrayan ve ofisi kurşunlanan Ses Kocaeli isimi internet gazetesinin sahibi Güngör Arslan’ın öldürülmesine ilişkin tepkiler sürerken önceki gün ofisinin önünde öldürülen Arslan, Kocaeli’nde Bağçeşme Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Gözaltına alınan şüpheli 21 yaşındaki Ramazan Ö.’nün, ilk ifadesinde yazılarını beğenmediği için Arslan’ı öldürdüğünü söylediği öğrenilirken Ramazan Ö. Emniyet’teki ilk ifadesinde kendisini iki kişinin azmettirdiğini öne sürdü. Ramazan Ö. bu kişilerle ilgili verdiği ifadesinde ''Güngör Arslan’ı vuracağız. Sen yapacaksın. Seni çok rahat ettireceğiz. Bir daha hiçbir sorun yaşamayacaksın.'' derken Ramazan Ö. ifadesinde cinayetten önce atış talimi yaptığını da söyledi.


Babasının sık sık tehditler aldığını aktaran Güngör Arslan’ın kızı Nazlıcan Arslan, tehditlerin son günlerde de devam ettiğini belirterek şu açıklamalarda bulundu:


''Şikayette bulunduğumuz kişiler var. Gazetemize saldırı yapılmıştı onların da failleri İmperial Park Otel’in sahipleriydi. Dava açılmış, zararımızı karşılamışlardı. Babama yapılan fiziki saldırılarla ilgili herhangi bir işlem yapılmamıştı.''


Ses Kocaeli isimi internet gazetesinin sahibi Güngör Arslan, 30 Nisan 2020’deki yazısında Ertuğ Ailesine ait olan İmperial Park Oteli’nin satıldığını ve oteli satanlarla alanların mahkemelik olduğundan bahsetmiş, Kocaeli Zirve Gazetesi’nden Tahsin Keskin ise 15 Aralık 2021’de yazdığı köşe yazısına Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut’un kendisine ''Güngör Arslan, benim hakkımda yazmaya devam ederse onu vuracağım'' dediğini aktarmıştı.

19 Şubat saat 15.00 sıralarında Cedit Mahallesi, Muzaffer Fidan Sokak'ta meydana gelen cinayette Ses Kocaeli adlı internet haber sitesi ofisinin önüne gelen Ramazan Ö. Güngör Araslan ile görüştükten sonra çıkarttığı tabancasıyla peş peşe ateş etti. Göğsüne ve sağ bacağına isabet eden kurşunlarla ağır yaralanan ve Kocaeli Devlet Hastanesi’ne götürülen Güngör Arslan burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olayın ardından kaçan Ramazan Ö. gözaltına alındı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum