Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Global turizmin koronavirüs kaybı belli oldu!

Dünya Turizm Forumu Enstitüsü'nün (World Tourism Forum Institute) açıklamasına göre, 11 ülkenin turizm bakanının katılımıyla düzenlenen Global Turizm Forumu sona erdi.

  • Reklam
Global turizmin koronavirüs kaybı belli oldu!
29 Kasım 2020 - 13:54
Reklam
Global Turizme Yeni Vizyon: Global Turizm Forumu mottosuyla düzenlenen, pandemide turizmin son durumunun ele alındığı ve 3 gün süren forumda konuşan Bulut Bağcı, hibrit modelle birçok ülkede aynı anda etkileşim sağlayan forumun, turizme global bir vizyon kazandırdığını belirtti.

3 ülkedeki fiziksel ortamdaki katılımcılar ile 30 farklı ülkeden online konukları tek bir platform üzerinde buluşturduklarını belirten Bağcı Global Turizm Forumu'nun salgına rağmen hem global turizm hem de global etkinlik düzenleme açısından ekosisteme önemli bir katkı sağladını ifade etti.


Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgınının küresel turizmde yol açtığı kayıplara değinen Bağcı, şunları kaydetti:

"Global turizm sektörü, koronavirüs salgını nedeniyle 2020'yi 3 trilyon dolar kayıpla kapatmaya hazırlanıyor. Gelecek yıl bu kaybın aşı çalışmaları ve yeni düzenle, adaptasyonla birlikte azalmasını ve 1 trilyon dolar olarak gerçekleşmesini bekliyoruz. 2022'de de dünya turizm endüstrisinin kayıplarını kapatmasını ve 2019'da ulaştığı ekonomik büyüklüğün yüzde 25 üzerine çıkmasını bekliyoruz."

Salgın nedeniyle turizm sektörünün dijitalleştirilmesini desteklediklerini, ülkelerin turizmde gelişmeye odaklanması ve senkronize çalışmaları gerektiğini vurgulayarak enstitü olarak farklı ülkelerde önemli çalışmalar yürüttüklerini aktaran Bağcı, yeni dönemde öncelikle Çin'e odaklanacaklarını, gelecek yıl Afrika ve Çad'da Global Turizm Forumu düzenleyeceklerini, bununla ilgili anlaşmaları kısa süre içerisinde imzalayacaklarını bildirdi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum