Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Güneydoğu'nun Uludağ'ına 50 odalı otel yapılacak

Şanlıurfa'da bulunan 1919 rakımlı Karacadağ'ın yapılacak otel ve sosyal tesislerle kış turizminde öne çıkması hedefleniyor.

  • Reklam
Güneydoğu'nun Uludağ'ına 50 odalı otel yapılacak
25 Şubat 2022 - 15:00
Reklam
Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin ve Adıyaman'a aynı mesafedeki uzaklığı dolayısıyla bölge halkı tarafından sıkça ziyaret edilen ve halk arasında Güneydoğu'nun Uludağ'ı olarak da nitelendirilen Karacadağ Kayak Merkezi her kış günübirlik binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor.

Artan ilgiden dolayı bölgeye Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yatırım kararı alınarak ihale yapılırken çevre illerden gelen ziyaretçilerin merkezde konaklamasına imkan sağlanacak 50 odalı bir otelin kazandırılacağı merkeze restoran da yapılacak. 2021 yılında koronavirüs salgını nedeniyle açamadıkları tesiste 2 yıl aradan sonra kayak severlerle buluşmanın sevincini yaşadıklarını söyleyen Karacadağ Kayak Merkezi Sorumlusu Orhan Atilla bu yıl günübirlik ziyaretçi sayısının geçen senelere göre daha fazla olduğunu, merkezin gelecek yıl yeni çehresiyle ziyaretçilerini ağırlamasını hedeflediklerini dile getirdi.


Merkezde gerçekleştirilecek yatırımın ihalesinin yapıldığını vurgulayan Kaya şu an imkanları kısıtlı olan merkezde otel bulunmadığını ve pistin küçük olduğunu belirterek şu açıklamalarda bulundu:


''Güneydoğu'nun tek kayak merkezi burası. Bölgeye gelen insanların ihtiyaçlarının yüzde 20'sini anca karşılıyor. Şu anda yapılacak tesisler, misafirlerin ihtiyaçlarını yüzde 100 karşılayacak. Daha önce pistte 100 150 kişi kayabiliyordu, önümüzdeki sezon inşallah 300 400 kişilik pist yapılır.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum