Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

6 milyon TL'lik turizm yatırımında imzalar atıldı

Bölge turizminin 12 aya yayılması için hazırlanan 6 milyon TL'lik projede imzalar atıldı.

  • Reklam
6 milyon TL'lik turizm yatırımında imzalar atıldı
11 Kasım 2021 - 17:56
Reklam
Kastamonu ve Çankırı sınırlarında yer alan Ilgaz Dağı turizmine Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) desteğiyle 6 milyon liralık macera parkı tesisi yatırımı yapılacak.

Ilgaz Dağı’nda turizmin 12 aya çıkarılması hedefi doğrultusunda KUZKA’nın 2021 Yılı Güdümlü Proje Desteği kapsamında Ilgaz İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı tarafından hazırlanan Ilgaz Yıldıztepe Macera Parkı Tesisi Projesi’nin hibe desteği sözleşmesi imzalandı.


KUZKA tarafından 4 milyon TL hibe desteği sağlanacak, 6 milyon TL'ye mal olacak ve yıllık 50 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen Ilgaz Dağı Yıldıztepe Kayak Merkezi’nde yapılacak Macera Parkı Tesisi ile turizmin 12 aya çıkarılması hedefleniyor. İmza töreninde konuşan Vali Abdullah Ayaz bölgeyi turizm konusunda daha ileriye taşımak için el birliği ile il özel idare, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı ve Ilgaz Belediyesi ile hep beraber çalışmaları yürüttüklerini belirterek şunları söyledi:


''Önümüzdeki yıl Macera Parkı'nı Ilgaz'a kazandırmak vesilesiyle bir aradayız. Bizim burada en büyük hedeflerimizden birisi tabii ki Ilgaz Dağı'ndaki turizmi 12 aya yaymak. Sadece kış turizmi değil artık önümüzdeki yıllarda yazın insanların gelip vakit geçirebileceği tesisleri buraya kazandırmak hedeflerimiz arasında. Bugün burada attığımız imzalarla bu önemli adımı atmış olacağız. Umarım önümüzdeki yıl tesislerin açılışını da hep beraber yaparız. Macera parkı Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’nın desteği, özel idaremizin eş finansmanıyla inşallah ilçemize kazandırılmış olacak.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum