Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
 • Reklam

Haklarını arayan AtlasGlobal eski çalışanları ETS Tur önünde eylem yaptı

İflas eden AtlasGlobal şirketine bağlı 2 bin işçi aylardır ne tazminatlarını alabildi ne de içerde birikmiş maaşlarını.

 • Reklam
Haklarını arayan AtlasGlobal eski çalışanları ETS Tur önünde eylem yaptı
04 Aralık 2020 - 00:08
Reklam
Atlas Zedeler Adalet Platformu (AZAP) üyeleri AtlasGobal'in sahibi Murat Ersoy’un ikiz kardeşi Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un Şirketi olan ETS Tur'un önünde haklarını aradılar.

Bakan Ersoy'un sahibi olduğu ETS Tur binası önünde buluşan AZAP üyeleri soğuk hava ve pandemi koşullarına rağmen bir araya gelerek, hem alacaklarını talep ettiler ve hem de Murat Ersoy’u protesto ettiler. 


Eylem sırasında “Emek Hırsızı Murat Ersoy”, Öde Kurtul Murat Ersoy”, “İşçiyiz Kazanacağız” sloganlarını atan ve alacaklarını alıncaya kadar eylem ve protestoya devam edeceklerini ifade eden AtlasGlobal eski çalışanları Murat Ersoy tarafından “Param var, yurtdışından param gelecek, ödeyeceğim, bizde kimsenin parası kalmaz, ailemin kaynakları ile ödeyeceğim” diye kandırıldıklarını, hiçbir şekilde ödeme yapılmadığını ve ailesinin kaynakları ile ödeme yapmak yerine, Bodrum’da yeni bir otel aldıklarını ifade ettiler.

Kurdukları e-posta ağı üzerinden, milletvekillerine mail göndermek suretiyle konunun mecliste görüşülmesini ve soru önergesi verilmesini isteyen ancak şu ana kadar hiçbir milletvekilinin konuya sahip çıkmadığını belirten AZAP üyeleri yaptıkları basın açıklamasında Ersoy ailesinin yurtiçi ve yurtdışında bulunan şirketleri, turizm sektöründeki otel ve tatil köyleri, gayrimenkulleri ile ilgili bilgiler verdiler ve çalışanların alacaklarının derhal ödenmesini istediler. AZAP üyeleri ayrıca Ersoy ailesinin mal varlığı ile ilgili listeyi AZAP Web sitesinde yayınladıklarını ifade ettiler.

 • Reklam

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Atlaszede
  1 yıl önce
  Bir yıldır ödenmeyen maaş ve haklarımız için sonuna kadar mücadele edeceğiz. @atlasmagdurları
 • Kabin
  1 yıl önce
  Ne paralar çaldın uçak altı az mı taşıdık milyon dolarları İsviçre’ye