Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Halkı aşılayarak Özgürlük Operasyonu ile turizmi açıyorlar!

Ekonomisi turizm gelirlerine bağlı olan ülkeler koronavirüs yüzünden zor günler geçirirken en önemli gelir kaynaklarından olan turizm için kolları sıvadı.

Reklam
Halkı aşılayarak Özgürlük Operasyonu ile turizmi açıyorlar!
15 Nisan 2021 - 08:50
Son dönemde vaka ve ölüm sayısının katlanarak arttığı Yunanistan, çareyi turizm sektörünü canlandırmakta buldu.

En önemli gelir kaynaklarından olan turizm canlandırmak için harekete geçen Yunanistan Özgürlük Operasyonu adıyla yeni bir kampanya başlattı.

Ülkedeki yaklaşık 70 adada yaşayan insanlara koronavirüs aşısında öncelik tanınması kararlaştırılırken Atina yönetimi böylelikle ülkeye gelecek yabancı turistlere kapılarını açmayı planlıyor.

Nisan ayının sonuna kadar bütün adalarda yaşayan insanlara aşı yapılacağını, başta İngilizler olmak üzere birçok ülkeden turistin de bölgeye gelebileceğini açıklayan Yunanistan Turizm Bakanı Haris Theoharis Mayıs ayının ortasından itibaren yabancı turistlere kapılarını açmayı planladıklarını, adalarda yaşayan turizm çalışanları, taksi şoförleri, tekne kaptanları ve bar çalışanlarına da aşı yapılacağını duyurdu.

Kaş’ın tam karşısına turist yağacak

Havalimanı olmayan ve ulaşımı zor olan adalarda yaşayanlara da aşı yapılacağını açıklayan Yunan yetkililer aşı çalışmalarının devam ettiği Kaş açıklarındaki Kızılhisar adasının bu aşı sürecinden ilk faydalanacak ada olduğunu duyurdu.

Halkının henüz yüzde 13’ünü aşılayan Yunanistan’da özellikle bu adalara öncelik verildiği açıklanırken Yunanistan Ulusal Turizm Organizasyonu Direktörü Emy Anagnostopoulou, adalara helikopterler ve askeri uçaklarla aşı ulaştırdıklarını Nisan ayının sonuna kadar 70 adada yaşayanların hepsi tamamen aşılanmış olacağını söyledi.

Yaklaşık 25.000 Hollandalının başvurduğu Covid-19 deneyinde 189 insan Yunanistan’ın Rodos adasına gitti. Turistler 5 yıldızlı her şey dahil otelde kalacak. Bu kişilerin otelden çıkmasının kesin yasaklandığı belirtilirken, bu sistemin koronavirüs salgını döneminde turizmin yeni şekli olacağı belirtildi.


Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum