• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Her seyahat acentası villa kiralayabilecek

Türkiye’deki tek B2B villa kiralama platformu VillaKiralama.com, seyahat acentaları ile villa sahiplerinin kazanmasına, tatilcilerin ise hayal ettikleri deneyime kavuşmasına olanak tanıyor.

  • Reklam
Her seyahat acentası villa kiralayabilecek
29 Aralık 2022 - 22:00
Reklam
Reklam
Online konaklama rezervasyonu hizmeti sunan uluslararası bir markanın 32 ülkede 24 binden fazla kişiyle gerçekleştirdiği araştırma, tüketicilerin 2023’te nasıl bir tatil hayal ettiğine ışık tuttu. Dünyanın dört bir yanındaki insanların bu yılki tatillerine dair 2022’ye kıyasla daha iyimser hissettiğine işaret eden araştırmaya göre katılımcıların yüzde 61’inin adrenalin dolu bir tatil planladığı görülürken yüzde 44’ü zihinlerini yeniden canlandırmak için meditasyon yapabilecekleri alanlara seyahat edeceklerini, yüzde 40'ı ise inzivaya çekilebilecekleri bir tatil yapacaklarını söylüyor.

Tatil beklentileri farklılaşırken, turizm sektörü de yeni iş modelleriyle değişiyor. Seyahat acentalarına bayilik veren ve villa sahipleriyle işbirliği yapan Türkiye’deki tek B2B villa kiralama platformu VillaKiralama.com, seyahat acentaları ile villa sahiplerinin kazanmasına, tatilcilerin ise hayal ettikleri deneyime kavuşmasına olanak tanıyor. Villa kiralamanın hem eğlence hem de izole tatil planları için en uygun çözümlerden biri olduğunu belirten VillaKiralama.com Kurucusu Erdal Okurgan konuyla ilgili şu açıklamalardada bulundu:


''Pandemiyle birlikte değişen tatil alışkanlıkları kalıcı hale geldi. Çünkü insanlar kitlesel olmayan, kalabalıktan uzak, izole tatillerin daha avantajlı ve keyifli olduğunu gördü. Popüler destinasyonlardaki havuzlu villalar da tatil yapmak isteyen birçok kişinin ilk tercihi olmaya başladı. Evli çiftler, çocuklu aileler, kalabalık gruplar kiralık villalar ile hem meraklı gözlerden uzak keyifli bir tatil geçiriyor hem de adeta kendi evleriymiş gibi konaklayarak tatillerini konforlu kılıyor. Elbette burada en büyük sorumluluk seyahat acentalarına düşüyor. Bunun nedenlerinin başında tatilcilerin istedikleri konumda veya özelliklere sahip villaları bulmakta zorluk yaşaması geliyor. Biz de tatil evi kiralama modelini 12 yıl önce ülkemize getiren şirketlerden biri olarak, hizmetlerimize bir yenisini daha ekledik. TÜRSAB’a kayıtlı seyahat acentalarımıza sektörün büyümesinden pay almaları için platformumuza davet ettik.''


Seyahat acenteleri sistemde kendilerine ait sayfa oluşturarak hizmet veriyor

Seyahat acentalarının sistem üzerinden bayilik alarak komisyon sistemiyle çalıştıklarını aktaran, sisteme dahil olan seyahat acentalarının, ilk adımda kendilerine özel logo, isim ve fotoğraflarla sayfa oluşturduğunu kaydeden Erdal Okurgan şöyle devam etti:

''Korunaklı ve muhafazakar, manzaralı, doğa içinde villa gibi birçok villa kategorize olarak sayfalara yükleniyor. Ardından villaların müsaitlik durumlarına göre güncelleyebilecekleri takvimleri tarafımızca güncellenerek tüm işlemler organize ediliyor. Seyahat acentalarının konukları ise filtreler aracılığıyla kendilerine ait en uygun villayı bulup rezervasyon için talep gönderirken, onay sürecine geçen seyahat acentaları sürecin tüm aşamalarını takip ediyor ve tamamlıyor.''

Yalnız seyahat acentaları ile değil, ev sahipleriyle de işbirliği yaptıklarının altını çizen VillaKiralama.com Kurucusu Erdal Okurgan Türkiye'de B2B’yi hedefleyen tek villa kiralama sistemi olarak ev sahipleriyle de çalıştıklarını söyledi. Ev sahiplerinin başvuru formu ile ücretsiz kayıt olabildiği sistemde ilan giriş ekranı, yönetim sayfası, ödemeler ile ilgili durumunun görüntülendiği bölümlerin yer aldığını kaydeden Okurgan şunları söyledi:

''Bu bölümlerde SMS sistemi ile sadece yetki verilen firmaların görüntüleyebildiği, ortak kullanılabilen takvim sistemi, rezervasyon talebi yollama-onaylama, otomatik opsiyon takibi gibi seçenekler bulunuyor. Ayrıca sor-sat olarak adlandırılan bir modelimizde de başka firmalar ile paylaşılan villalar için platformumuzda ayrı bir opsiyon tanıyoruz. Ev sahipleri bu bölümden diğer firmalar ile paylaştıkları evler için aldıkları rezervasyonları da organize ediyor.''

Yıl sonuna kadar villa ve iş ortaklığı sayısını artıracaklar
Kaş ve Fethiye’deki bölge ofisleri ve mobil ekiplerinde toplam 20 kişinin çalıştığını aktaran Erdal Okurgan profesyonel ekipleri ile platforlarını her geçen gün daha da geliştirdiklerini ve iş ortaklıklarını artırdıklarını söyledi. Sistemde kayıtlı 400’ün üzerindeki bayileri ve çeşitli bölgelerden 1500’ün üzerinde onaylanmış villa ile şu ana kadar yaklaşık 15 bin rezervasyon yaptıklarını vurgulayan Okurgan anlaşmalı villa sayılarını 2 bine, bayi sayılarını ise bine ulaştırmayı hedeflediklerini, bunun yanı sıra girişimlerini kısa vadede seyahat acentaları ve villa sahipleri için büyük bir gelir kapısı haline getirmeyi planladıklarını söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum