Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Hollanda'dan Türkiye'ye yönelik seyahatler ile ilgili yeni karar!

Türkiye ile birlikte 11 ülkeden gidenlere seyahat öncesi test ve eğer güçlendirici aşı olmamışlarsa karantina zorunluluğu getirilen Hollanda'da yeni bir karar alındı.

  • Reklam
Hollanda'dan Türkiye'ye yönelik seyahatler ile ilgili yeni karar!
16 Şubat 2022 - 15:15
Reklam
Koronavirüs önlemlerinin bugünden itibaren yumuşatılacağı Hollanda’da Türkiye’nin de aralarında olduğu Avrupa Birliği (AB) dışındaki ülkelere yönelik seyahat tavsiyeleri gevşetildi.

Zorunlu haller dışında gidilmemesi gereken ülkeleri simgeleyen turuncu listeden çıkarılan Türkiye’den dönen yolculardan negatif test sonucu istenmeye devam edilecek. Hollanda Seyahat Acenteleri Birliği'nin (ANVR) karşı çıktığı ve son verilmesini istediği uygulama ile ilgili olarak Hollanda Sağlık Bakanı Ernst Kuipers düzenlediği basın toplantısında Covid-19 vaka sayılarının yüksek olmasına rağmen kuralların büyük adımlarla kaldırılacağını söyledi.


Aşılar, destekleyici aşılar ve yerleşik bağışıklık sayesinde virüse karşı daha dirençli olduklarını belirten Kuipers Hollanda'nın tekrar açılacağını ancak bunu bir kerede değil 3 aşamada büyük adımlarla yapacaklarını söyledi. Uygulanacak olan yeni kurallar çerçevesinde Dışişleri Bakanlığı'nın seyahat tavsiyelerinde Covid-19 vaka sayıları ve bununla ilgili gelişmeler değerlendirilmeyecek. Bu kararla Avrupa Birliği (AB) dışında çok sayıda ülke, turuncu kod olan sadece gerekli seyahatler listesinden sarı kod olan risksiz seyahatler listesi arasına girecek.


18 Şubat’ta başlayacak ikinci aşamada, kültür sektörü, kafe ve restoranlar 01.00’e kadar açık kalabilecek, ziyaretçi sayısı sınırsız olacak, sabit oturma yerleri, maske takma ve 1,5 metre sosyal mesafe şartı sona erecek. Karantina süresi 7 günden 5 güne düşürülecek. 25 Şubat’ta başlayacak üçüncü ve son aşamada da gece hayatı, eğlence sektörü, festivaller ve etkinlikler de dahil olmak üzere her yerde açılış ve kapanış saat sınırı uygulanmayacak. Yurt dışından Hollanda’ya giriş ve dönüşlerde karantina yükümlülüğü son bulacak.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum