Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

IATA Başkanı Juniac: ''Turizm ekonomisinde 2021'de düzelme olmayacak''

Koronavirüs salgını sonrasında turizm ve seyahat endüstrisi için 2021 yılının umut verici olmadığına ilişkin uluslararası alanda yapılan açıklama ve değerlendirmelere yenileri ekleniyor.

  • Reklam
IATA Başkanı Juniac: ''Turizm ekonomisinde 2021'de düzelme olmayacak''
13 Ocak 2021 - 07:18
Reklam
Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) Başkanı Alexandre de Juniac video konferans yöntemiyle basın toplantısı düzenledi. 

Seyahat ve turizm ekonomisinin beklenenin aksine 2021 yılında da düzelmeyeceğini ve 2021’de işlerin kaybolmaya devam edeceğini söyleyen Juniac şunları söyledi:


''Bilim bize, testlerin etkili bir şekilde kullanılması halinde gezginlerin topluluk aktarımında önemli bir faktör olmayacağını söylüyor. Ancak çoğu hükümet, karantina konusunda tünel vizyonuna sahip ve sınırları güvenli bir şekilde yeniden açmanın veya kilitlenmelerin kendi kendine empoze ettiği ekonomik ve zihinsel sağlık zorluklarını hafifletmenin yollarını bulmaya hiç odaklanmıyor.''

Kısıtlamaların insanların ruh sağlığı üzerindeki etkisinin artmaya devam edeceğini ve COVID-19 politikalarının ciddi yan etkilerininin ele alınmaya başlayabilmesi için karantina yerine teste dayalı daha dengeli bir kamu politikası yaklaşımına ihtiyaç olduğunu kaydeden IATA Başkanı Alexandre de Juniac şöyle devam etti:

''Havacılık, dünyamızın önemli bir motorudur ve dünyayı COVID-19’dan kurtarmaya yükseltmede kritik bir rol oynayacaktır. Dünya uluslarını birbirine bağlı ve birleşik tutmak için ihtiyaç duyduğu desteği almasını sağlayalım. Destek, COVID-19 ve seyahat risklerini yönetmek için tutarlı, mantıklı, bilimsel olarak desteklenen politikalarla başlar. Tatil döneminde tanık olduklarımızın antitezi budur. 2021 için en büyük önceliğimiz bunu değiştirmektir.''

  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum